نادلا رئیس هیات مدیره مایكروسافت شد

نادلا رئیس هیات مدیره مایكروسافت شد

توسعه نرم افزار: شرکت مایکروسافت، ساتیا نادلا، مدیرعامل این شرکت را بعنوان رئیس هیات مدیره منصوب نمود تا نفوذ وی در بزرگترین شرکت نرم افزاری جهان با گذشت بیش از هفت سال از حضورش در بالاترین مقام این شرکت تحکیم شود.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، نادلای ۵۳ ساله جانشین جان تامپسون می شود که به مقام خود بعنوان مدیر مستقل برمی گردد که قبل از منصوب شدن بعنوان رئیس هیات مدیره در سال ۲۰۱۴، در اختیار داشت.

این تغییر رای اعتمادی به نادلا شمرده می شود که در فوریه سال ۲۰۱۴ بعنوان مدیرعامل مایکروسافت منصوب گردید. مایکروسافت اعلام نمود تامپسون ۷۲ ساله کارش بعنوان رئیس هیات مدیره را در چند سال قبل تعدیل کرده بود. این دو مدیر درباره سمتهای جدید از پاییز گذشته مشغول گفت و گو بودند.

هنگامی که نادلا سمت مدیرعاملی مایکروسافت را برعهده گرفت، بیل گیتس از مقام خود بعنوان رئیس هیات مدیره شرکتی که در تاسیسش مشارکت داشت، کناره گیری کرد و تامپسون جانشین وی شد. هدف از این اقدام استفاده نادلا از تجربیات تامپسون بود که به مدت چندین دهه یک مدیر فناوری بود.

مایکروسافت تحت مدیریت نادلا تولد باردیگر ای یافت و از شکستهایی که در زمینه تلفن همراه و جست و جوی اینترنت داشت و همین طور ضعیف شدن اهمیت سیستم عامل ویندوز بهبود پیدا کرد. نادلا فعالیت مایکروسافت را در زمینه رایانش ابری، اپلیکیشنهای موبایل و هوش مصنوعی متمرکز کرد و جان باردیگر ای به آفیس و سیستمهای عامل دیگر بخشید.

با بازگشت مایکروسافت به رده بزرگترین شرکتهای فناوری، ارزش سهام مایکروسافت بیش از هفت برابر بالا رفته و ارزش بازار این شرکت به مرز دو تریلیون دلار نزدیک شده است.

نادلا که سومین مدیرعامل مایکروسافت است، همین طور سومین رئیس هیات مدیره تاریخ این شرکت بعد از بیل گیتس و تامپسون خواهد بود. استیو بالمر که قبل از نادلا مدیرعامل مایکروسافت بود، هیچ گاه عهده دار ریاست هیات مدیره نشد برای اینکه این موقعیت در اختیار بیل گیتس بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مایکروسافت اعلام نمود تامپسون بعنوان مدیر مستقل فعالیت خواهدنمود و بر پاداش نادلا، برنامه جایگزینی، راهبری و کارهای هیات مدیره نظارت می کند.

منبع:

1400/03/29
11:28:52
5.0 / 5
837
تگهای خبر: اپل , اینترنت , بازار , برنامه
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
devsoft