خدمات ورك اسپیس گوگل برای همه قابل دسترس شد

خدمات ورك اسپیس گوگل برای همه قابل دسترس شد

گوگل تغییر بزرگی در خدمات آنلاین خود داد و مجموعه ابزارهای بهره وری ورک اسپس را به روی همه کاربرانی که حساب کاربری گوگل دارند، گشود.



به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، این اقدام گوگل به معنای آن است که کاربران جهت استفاده از قابلیتهای بیشتر در سرویسهای گوگل درایو، میت، داکس، شیتس و سرویسهای دیگر نیازی به داشتن پروفایل سازمانی ندارند. طبق بیانیه مطبوعاتی گوگل، حالا بیشتر از سه میلیارد کاربر فعلی گوگل به ورک اسپیس به صورت کامل دسترسی دارند.

کاربران باید گوگل چت را در جی میل فعال کنند تا دسترسی به خدمات یکپارچه گوگل را تجربه کنند. البته کاربران امکان دارد تغییر بزرگی را احساس نکنند چونکه اکانتهای مجانی پیش از این به سرویسهایی مانند گوگل درایو و داکس دسترسی داشتند. اما ورک اسپیس قابلیتهایی نظیر پیشنهادهای هوشمند در ایمیلها یا اسناد را فراهم می آورد و امکان منشن کردن افراد با استفاده از علامت @ برای افزودن آنها به وظایف و عرضه کردن اسناد، صفحات یا اسلایدها به شکل مستقیم در تماس های گوگل میت وجود دارد.

در حالی که اغلب این قابلیتها حالا مجانی شده است، گوگل نسخه پولی به نام Workspace Individual معرفی نمود که صاحبان شرکتهای کوچک را هدف گرفته و قابلیتهای پولی شامل خدمات رزرو هوشمند، دیدارهای ویدیویی حرفه ای، بازاریابی ایمیلی شخصی سازی شده و موارد دیگر را فراهم می آورد.

گوگل نه تنها ورک اسپیس را به روی همه می گشاید بلکه بعضی قابلیتهای جدید را هم معرفی می کند. گوگل چت برای کار قدرتمندتر شده و بیشتر شبیه Slack می شود. با این وجود ابزارهای همکاری بیشتری نسبت به این اپلیکیشن پیام رسانی فراهم می آورد. گوگل همینطور اعلام نمود اسپیس با فایلها و وظایف یکپارچه می شود تا همه اطلاعات مربوط، مکالمات و فایلها برای یک پروژه سازماندهی شود. این یکپارچگی مطالب برای موضوعات می تواند در سطح سازماندهی مدیریت شود.

بعضی تصاویری که گوگل فراهم نموده است، نشان داده است اسپیس به کاربران اجازه می دهد ستونی در سمت چپ برای چت با همکارانشان داشته باشند و دو سوم دیگر صفحه اسنادی که کاربر درحال ویرایش آنهاست را نمایش می دهد. در بالای ستون چت، کاربر گزینه ای برای نگاه کردن به مکالمه یا سوئیچ به فایلها یا وظایف دارد. همینطور کاربر می تواند از راه یک منوی کشویی در بالای صفحه گروه متفاوتی را انتخاب نماید که چت جدید و فایلها و وظایف همراه آنرا باز می کند.



بر اساس گزارش انگجت، تماس های ویدیویی هم ارتقا پیدا کرده و گوگل قابلیتهای بیشتری را که در سرویسهایی مانند زوم و تیمز مایکروسافت وجود داشت را به تماس های ویدیویی خود افزود. گوگل میت از سپتامبر دارای گزینه کامپنیون می شود که به کاربران امکان می دهد از راه ویدیوکنفرانس، در دیدارهای محل کار شرکت نمایند. هدف از این کار فراهم سازی شرایط برابر کارمندان دورکار با همکارانشان است که حضور فیزیکی در محل کار دارند.

همچنین گوگل برای تقویت امنیت دیجیتالی، امکان رمزنگاری را فراهم می آورد تا کاربران با کلیدهای رمزنگاری که در اختیار دارند، از داده های خود حفاظت کنند و اطلاعاتشان برای گوگل و سایرین غیرقابل رمزگشایی باشد.





منبع:

1400/03/25
23:09:01
5.0 / 5
874
تگهای خبر: آنلاین , اپل , بازار , خدمات
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
devsoft