ماجرای بسته های اینترنت مجانی انتخاباتی چیست؟

ماجرای بسته های اینترنت مجانی انتخاباتی چیست؟

به گزارش توسعه نرم افزار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نموده که به منظور ترویج تبلیغات انتخابات در فضای مجازی، بسته های اینترنت یک ماهه مجانی به همه مردم ایران عرضه می شود.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- امروز در توئیتر نوشت: با تجویز و تصویب ستاد ملی کرونا و با همکاری دکتر نوبخت، به منظور ترویج تبلیغات انتخابات در فضای مجازی به جای تجمعات خیابانی و میدانی، بسته های اینترنت یک ماهه مجانی به همه مردم ایران عرضه می شود. جزئیات این طرح بزودی اعلام می شود.
این درحالی است که آذری جهرمی پیش از این هم درباره انتشار اخباری در خصوص عرضه اینترنت مجانی به کاندیداهای ریاست جمهوری، توضیح داده بود: تخصیص اینترنت مجانی به کاندیداهای ریاست جمهوری به معنای عرضه بسته اینترنت مجانی مصرفی نیست. منظور عرضه بسته امکانات تبلیغاتی در فضای مجازی شامل ارتباط ویژه با مخاطبان در شبکه های اجتماعی داخلی، تسهیلات ارتباطی، خدمات صوت و تصویر فراگیر و.. است که به کاندیدهای تائید صلاحیت شده شورای نگهبان اختصاص پیدا می کند تا بتوانند از ظرفیت های کمپین های فضای مجازی برای تشریح برنامه های خود استفاده کنند.
به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، با شیوع کرونا در کشور از اسفند ۱۳۹۸، به علت ضرورت استفاده از اینترنت در فرایند دورکاری و آموزش های آنلاین، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مقاطع مختلف مبادرت به عرضه اینترنت مجانی کرد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همان زمان از عرضه یک بسته ۱۰۰ گیگابایتی اینترنت مجانی توسط عرضه دهندگان خدمات اینترنت ثابت خبر داد، همان زمان تلویزیون های اینترنتی فیلمها و سریال های خویش را برای مدتی به صورت مجانی ارائه کردند و همینطور به صورت مقطعی، بسته های اینترنتی به دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاهی تعلق گرفت.
با وجود این، حضور افراد در منازل و افزایش ۱۰۰ درصدی استفاده مصرف دیتای کشور، باعث کاهش کیفیت شده بود که اعلام گردید اپراتورها به علت افزایش استفاده تعداد کاربران برای عرضه سرویس هم در لایه ی شبکه هم در لایه ی فرکانس آماده نبودند. حالا باید دید بسته های اینترنتی که وزیر ارتباطات به منظور تبلیغات انتخاباتی در نظر گرفته، چه جزئیاتی دارد و آیا باز هم منجر به کاهش کیفیت می شود یا خیر.
منبع:

1400/03/03
20:55:14
5.0 / 5
1102
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
devsoft