توشیبا هدف حمله سایبری قرار گرفت

توشیبا هدف حمله سایبری قرار گرفت

توسعه نرم افزار: کسب وکار اروپایی شرکت توشیبا هدف حمله سایبری قرار گرفت.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، یک منبع مطلع روز جمعه از حمله سایبری به کسب و کار اروپایی توشیبا اطلاع داد و شبکه ان اچ کی عاملان این حمله را گروه دارک ساید معرفی نمود. این همان گروهی است که اف بی آی عامل حمله باج افزاری به شرکت کلونیال پایپ لاین، بزرگترین اپراتور خط لوله سوخت آمریکا معرفی کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت ژاپنی اعلام نمود سرگرم تحقیق درباره احتمال هک شدن است. ارزش سهام توشیبا ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد.

توشیبا روز جمعه افت ۲۰ درصدی سود عملیاتی در سال مالی منتهی به مارس را گزارش و رشد ۶۳ درصدی سود عملیاتی در سال مالی جاری را پیش بینی نمود. سود عملیاتی این شرکت با ۲۰ درصد کاهش، به ۱۹۴.۴ میلیارد ین رسید.

در همین حال بلومبرگ گزارش کرد صفحه وب متعلق به گروه دارک ساید از دسترس خارج شده است. هنوز مشخص نیست قطع دسترسی به این سایت به علت مشکل فنی بوده که در وب سیاه متداول می باشد یا اقدامی از جانب مقامات اجرایی یا خود این گروه صورت گرفته است. این گروه با حمله باج افزاری که سبب کمبود سوخت در ایالتهای شرقی آمریکا شده، خشم کاخ سفید را برانگیخته است.

باج افزار نوعی بدافزار است که اطلاعات قربانی را رمزنگاری می کند و در برابر دریافت باج، اطلاعات را آزاد می کند.

دارک ساید دستکم هشت وبسایت در وب سیاه دارد که یکی از آنها توسط این گروه برای استخدام هکرها و افشای نام قربانیانی استفاده می شود که حاضر نشده اند به این گروه باج دهند. هفت سایت دیگر برای میزبانی اطلاعات به سرقت رفته استفاده می شوند.

منبع:

1400/02/25
11:03:14
5.0 / 5
754
تگهای خبر: آمریكا , سایت , شبكه , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
devsoft