استفاده هفت تولیدكننده چینی محصولات اپل از كارگران الزامی

استفاده هفت تولیدكننده چینی محصولات اپل از كارگران الزامی

به گزارش توسعه نرم افزار یافته های یک تحقیقات از آن حکایت می کند که هفت شرکت چینی تولیدکننده محصولات اپل از کارگران الزامی استفاده می نمایند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، تحقیقات اینفورمیشن نشان داده است هفت شرکت تولیدکننده محصولات اپل از مسلمانان اویغور و سایر گروههای سرکوب شده منطقه شین جیانگ بعنوان کارگران الزامی استفاده می نمایند.

اپل پیش از این استفاده از نیروی کار الزامی اویغور توسط شرکتهای تأمین کننده خود در چین را تکذیب کرده بود. اما تحقیقات اینفورمیشن نشان داده است که استفاده از نیروی کار الزامی توسط این شرکتها بسیار گسترده تر از گزارشهای قبلی است.

طبق تحقیقات اینفورمیشن، تنها یکی از این شرکتها در شین جیانگ است که محل زندگی مسلمانان اویغور در غرب چین است. سایر کارگران از شین جیانگ به شرکتهایی مانند "لوکس شیر" منتقل می شوند که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان چینی محصولات اپل است.

اپل نام شرکتهای تولیدکننده محصولاتش را رسما اعلام نکرده اما اینفورمیشن نام این شرکتها را از راه اسناد رسمی و همینطور کارمندان فعلی آنها پیدا کرده است. آمازون، گوگل، مایکروسافت، فیسبوک و سایر شرکتها هم با تأمین کنندگان مورد بحث ارتباط دارند.

طبق تحقیقات اینفورمیشن، شرکت "لنز تکنولوژی" که شیشه برای آیفون تولید می کند، از سال ۲۰۱۸ حدود ۶۰۰ کارگر از شین جیانگ دریافت کرده است. اپل به گزارش قبلی درباره استفاه شرکت "لنز تکنولوژی" از کارگران الزامی در دسامبر واکنش نشان داده و اعلام نموده بود هیچ گذشتی در این خصوص ندارد و هیچ شواهدی از اینکه اویغورها به کارخانه های این شرکت فرستاده شده اند، پیدا نکرده است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، گزارش مارس ۲۰۲۰ موسسه سیاست استراتژیک استرالیا هم ارتباطاتی بین شرکتهای تولیدکننده محصولات اپل و نیروی کار الزامی اویغور یافت.
1400/02/22
10:46:25
5.0 / 5
1099
تگهای خبر: آیفون , اپل , تكنولوژی , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
devsoft