تمدید فراخوان پشتیبانی از تولید گوشی و تبلت ایرانی

تمدید فراخوان پشتیبانی از تولید گوشی و تبلت ایرانی

فراخوان اجرای «طرح جامع پشتیبانی از توسعه زیست بوم همراه، توسعه بازار و فناوری تولید گوشیهای هوشمند داخلی» تا اختتام اردیبهشت ماه تمدید گردید.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، طی سالهای قبل، گوشیهایی که به اشکال مختلف در داخل تولید شده بودند، در بازار موجود بود اما موضوع تولید گوشی ایرانی مدتی پیش باز هم عنوان شد و از نیمه های سال ۱۳۹۸ بود که موضوع تولید گوشیهای جدید ایرانی، باز هم به یکی از مباحث حوزه فناوری اطلاعات راه پیدا کرد؛ آن هم تولید یک گوشی که ایرادهای مدلهای قبلی را برطرف کرده باشد و بتواند با نسخه های خارجی رقابت کند.

مدتی پیش معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری، گفته بود که پیش بینی می شود تا آخر دوره پنج ساله اجرای طرح «حمایت از توسعه زیست بوم همراه، توسعه بازار و فناوری تولید گوشیهای هوشمند داخلی»، صرفه جویی ارزی بیش از یک میلیارد دلار با تولید ۱۴ میلیون دستگاه گوشی همراه هوشمند و تبلت را شاهد خواهیم بود.

ارتقای سهم اقتصاد دیجیتال در توسعه ارتباطات، بهره مندی اقشار جامعه از ابزارهای نوین ارتباطی، توسعه عدالت ارتباطی با تولید گوشی همراه هوشمند و تبلت بوسیله تامین زیرساخت های تولید شامل تامین فضای تولید، تست و ارزیابی محصولات و تامین مالی واحدهای تولیدی و در نهایت تحقق اهداف مصوب شورای عالی فضای مجازی در خصوص دستیابی به ۲۰ درصد از سهم بازار گوشیهای هوشمند به تولیدات داخلی تا سال ۱۴۰۴ همچون اهداف این طرح عنوان شد.

در این راستا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود باتوجه به منویات مقام معظم رهبری و با هدف تحقق شعار سال با عنوان «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» برای ارتقای سهم اقتصاد دیجیتال، بهره مندی تمامی اقشار جامعه از ابزارهای نوین ارتباطی، هوشمند و توسعه عدالت ارتباطی فراخوانی برای اجرای «طرح جامع پشتیبانی از توسعه زیست بوم همراه، توسعه بازار و فناوری تولید گوشیهای هوشمند داخلی» صادر کرده بود، که این فراخوان تا اختتام اردیبهشت ماه تمدید گردید.

با اجرای این طرح وزارت ارتباطات از تولید گوشی همراه هوشمند و تبلت، بصورت تامین زیرساخت های تولید (تامین فضای تولید، تست و ارزیابی محصولات) و همین طور اعطای تسهیلات کم بهره و یارانه سود برای سرمایه گذاری ثابت، سرمایه در گردش، تحقیق و توسعه و صادارت محصولات حمایت می کند.

بهمین منظور، از تمامی تولیدکنندگان دارای شرایط زیر دعوت می شود مدارک و مستندات خودرا حداکثر تا اختتام اردیبهشت ماه به معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به آدرس الکترونیکی dti@ict.gov.ir ارسال نمایند. همین طور متقاضیان می توانند برای انجام هماهنگی های لازم با شماره های 88117354 یا 88117746 تماس برقرار کنند.
حمایت ها در قالب قراردادها و تعهدات رسمی بین تولیدکنندگان و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام می شود. همین طور ارسال مدارک و مستندات برای متقاضیان به منزله ایجاد حقوق و برخورداری از حمایت ها نیست و موارد درخواست در کارگروه ویژه و تخصصی که به همین دلیل در معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل شده، بررسی می شود.

حداقل شرایط تولیدکنندگان و توسعه دهندگان، این است که باید دارای پروانه تولید و بهره برداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه تولید تجهیزات ارتباطی هوشمند، تجهیزات الکترونیکی، تجهیزات و قطعات تولید گوشی هوشمند و تبلت، تجهیزات و قطعات خطوط تولیدی باشند، از سوابق اجرائی در زمینه تولید تجهیزات ارتباطی و قطعات همراه هوشمند، تجهیزات و قطعات الکترونیک برخوردار باشند و دارای سایت تولیدی و خطوط تولید مرتبط باشند.

مدارک و مستندات مورد نیاز ۱. شامل سوابق تولید گوشی تلفن همراه، تبلت یا سایر تجهیزات الکترونیکی، ۲. مجوزهای اخذشده از وزارت صنعت، معدن و تجارت و ۳. طرح تجاری مربوط به تولید تجهیزات ارتباطی هوشمند شامل و نه محدود به مواردی همچون لحاظ دوره زمانی حداقل پنج سال در تدوین طرح کسب وکار و جزییات اقدام در سالهای اجرای طرح، میزان سرمایه گذاری انجام شده به تفکیک موارد سرمایه گذاری، میزان و نوع حمایت های مورد نیاز، شرکای تجاری خارجی احتمالی، طرح اشتغال و نیروی انسانی، مشخصه های فنی و قیمت تمام شده محصول طی سالهای اجرای طرح، طرح لازم بمنظور ورود به فاز طراحی سخت افزاری و نرم افزاری محصول، مشخصه های تولید نرم افزار و سیستم عامل تلفن همراه و قیمت تمام شده در صورت داشتن فعالیت در این عرصه و طرح انتقال فناوری.1400/02/19
21:09:28
5.0 / 5
893
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
devsoft