بررسی قند خون با كمك ساعت اپل

بررسی قند خون با كمك ساعت اپل

شرکت ˮاپلˮ می خواهد با همکاری یک شرکت انگلیسی، ساعتهای خویش را به قابلیت بررسی قند خون مجهز کند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شایعات بلندمدت در مورد ساعت "اپل" (Apple) با قابلیت بررسی قند خون، اخیرا اعتبار کسب کرده اند.
گزارش ها حاکی از این هستند که شرکت انگلیسی "Rockley Photonics" اعلام نموده که اپل، بزرگترین مشتری آن در دو سال قبل بوده است و برای توسعه محصولات آینده خود، با این شرکت قرارداد دارد.
تمرکز Rockley Photonics بر حسگرهایی است که میزان قند خون، فشار و حتی میزان الکل خون را ردیابی می کنند. این مورد نشان داده است که حداقل یکی از این خصوصیت ها در آینده در ساعتهای اپل وجود خواهند داشت.
هم اکنون، علاقه زیادی به سنسورهای پوشیدنی قند خون وجود دارد که نیازی به سوزن ندارند. اگر شرکت اپل بتواند این فناوری را به محصولاتی مانند ساعت وارد کند، مزایای زیادی برای افرادی به همراه خواهد داشت که از سوزن زدن به خود جهت بررسی دیابت خسته هستند.
سایر محصولات Rockley Photonics هم می توانند برای کاربران سودمند باشند. ردیابی فشار خون هم می تواند کاربر را نسبت به مواردی مانند استرس آگاه کند. این که این مورد می تواند امکان پذیر شود یا خیر، مبحث دیگری است.
شرکت اپل هنوز باید مواردی مانند دوام باتری و هزینه را در نظر بگیرد. حتی اگر تولید این محصول امکان پذیر شود، علاقمندان باید مدتی منتظر این خصوصیت ها بمانند.
منبع:

1400/02/14
14:02:00
5.0 / 5
1001
تگهای خبر: اپل , توسعه , شركت , فناوری
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
devsoft