امكان تمدید زمان بسته های اینترنتی اساتید فراهم نیست

امكان تمدید زمان بسته های اینترنتی اساتید فراهم نیست

به گزارش توسعه نرم افزار معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اتمام زمان بسته های اینترنت رایگان اساتید دانشگاهی اظهار داشت: تمدید مدت زمان این بسته ها میسر نیست، اما پیگیر هستیم که منابعی را در قالب ارائه بسته های جدید تامین نماییم.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، با شیوع ویروس کرونا در کشور و رواج آموزش آنلاین، یکی از دغدغه افرادی که با این مقوله در ارتباط بودند، از معلمان و اساتید تا دانش آموزان و دانشجویان، بحث هزینه بالای اینترنت و به همین خاطر وزارت ارتباطات مبادرت به رایگان سازی سایت های آموزشی دانشگاه ها و اپلیکیشن شاد برای مدارس کرد. همین طور بعد از آن وزارت ارتباطات از ارائه ۱۲۰ گیگابایت اینترنت رایگان برای برای اساتید دانشگاه های کل کشور آگاهی داد.
با توجه به این که ارائه این بسته های رایگان اینترنت از آبان ماه به مدت شش ماه شروع شده بود، پیامکی برای اساتید ارسال شده در خصوص اینکه مدت زمان شش ماهه بسته مورد نظر ۱۴ اردیبهشت به پایان می رسد و قابل تمدید نیست. در حالی که تعدادی از اساتید دانشگاهی عنوان کردند حجم بسته اینترنتی آنها تمام نشده و درخواست تمدید این بسته ها تا اختتام ترم را داشتند.
در این راستا ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در گفت و گو با ایسنا، توضیح داد: زمانی که یک بسته ای تعریف می شود، دو مولفه اصلی دارد، حجم و زمان و متناسب با این دو مولفه قیمت گذاری می شود. ما در مقطعی این بسته اینترنت رایگان اساتید به میزان ۱۲۰ گیگ و مدت شش ماه را برای اساتید دانشگاه ها فعال کردیم، که این بسته ها تا همان مقطع قیمت گذاری و منابعش تامین شده و در اختیار اپراتورها قرار گرفته است.
وی با اعلان اینکه تمدید زمان بسته های اینترنتی به لحاظ اصول اولیه میسر نیست، اظهار داشت: اگر زمان بسته ای منقضی شود، اینکه بخواهیم زمانش را تغییر دهیم و تمدید نماییم، با منطق قیمت گذاری بسته مغایر است. بدین سبب تنها راهی که وجود دارد این است که یک بسته جدید تعریف شود و اگر بخواهیم بسته جدیدی تعریف نماییم، نیاز به تامین منابع مورد نظر دارد.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد: به جهت اینکه بسته جدیدی با هر حجم و زمانی تعریف شود، باید منابعش تامین شده و تعاملی با اپراتورها شکل بگیرد و توسط اپراتورها تحت یک بسته جدید فعال شود. بدین سبب هم اکنون پیگیری برای تامین منابع در دستور کار وزارت ارتباطات است و اگر به سرانجام برسد و این منابع تامین گردد، در قالب ارائه یک بسته جدید امکان پذیر خواهد بود.

منبع:

1400/02/13
10:48:13
5.0 / 5
911
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اپل , اینترنت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
devsoft