مركز ملی تبادل اطلاعات اعلام كرد

میزبانی بیش از ۱۰۰۰ خدمت الكترونیكی بین دستگاهی

میزبانی بیش از ۱۰۰۰ خدمت الكترونیكی بین دستگاهی

مرکز ملی تبادل اطلاعات، میزبان بیش از یک یک هزار خدمت الکترونیکی بین دستگاهی شد.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است بمنظور تسهیل اجرای بند ب ماده ۴۶ قانون برنامه پنجم توسعه برای به اشتراک گذاری بانکهای اطلاعاتی پایه با هدف جلوگیری از موازی کاری دستگاهها بمنظور ارائه خدمات بین دستگاهی، مرکز ملی تبادل الکترونیکی اطلاعات پایه و بین دستگاهی را بوجود آورد که این وظیفه به سازمان فناوری اطلاعات ایران محول شده است.
با انجام اقدامات سازمان فناوری اطلاعات و در عین حال همکاری دستگاه های اجرائی کشور، بیش از هزار خدمت الکترونیکی در مرکز ملی تبادل اطلاعات استقرار یافت و نیز یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تراکنش خدمات الکترونیکی در سال بصورت متمرکز و یکپارچه در این مرکز ثبت گردید. بررسی وضعیت پیشرفت صعودی توسعه خدمات دولت الکترونیکی نشان میدهد تا اختتام دولت دوازدهم، تعداد خدمات به حدود ۱۲۰۰خدمت افزایش می یابد.
بررسی وضعیت تعداد خدمات ارائه شده و تراکنش های انجام شده در یک سال قبل در زیر به معرض نمایش گذاشته شده است. این تصویر حاکی از آنست که در سال ۱۳۹۹، بیش از یک میلیارد و ۳۰۶ میلیون تراکنش در مرکز ملی تبادل اطلاعات انجام شده و بیشترین تعداد تراکنش ها در دی ماه صورت گرفته است.


همین طور تعداد خدمات ارائه شده در سال ۱۳۹۹ در تصویر زیر آمده و نشان میدهد اسفندماه با ۱۰۰۹ خدمت، در صدر ماه های ارائه شده خدمات قرار دارد.

1400/02/06
22:22:13
5.0 / 5
997
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
devsoft