افزایش هزینه آمازون و گوگل برای لابی با سیاستمداران

افزایش هزینه آمازون و گوگل برای لابی با سیاستمداران

توسعه نرم افزار: آمازون و گوگل در هزینه ای که برای لابی با سیاستمداران در سه ماهه نخست سال 2021 انجام دادند رکورد زدند و جمعا 7.5 میلیون دلار در فاصله اول ژانویه تا 31 مارس خرج کردند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، آمازون ۴.۸ میلیون دلار و گوگل ۲.۷ میلیون دلار در سه ماهه نخست سال میلادی جاری برای لابی با سیاستمداران هزینه کرد. هر دو غول فناوری با تفحص قانونگذاران درباب مسائل مختلف روبرو هستند.

در مورد آمازون، تحقیقات شامل موضوعات مختلفی از نحوه برخورد با کارگران تا شیوه های ضد رقابتی می شود در صورتیکه در مورد گوگل، قانونگذاران انتقادات مختلفی از رفتار ضد رقابتی گرفته تا منافع تجاری این شرکت در چین را مطرح کرده اند.

در طول جلسه کنگره که در تابستان سال ۲۰۲۰ برگزار شد، ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل به همراه جف بزوس، مدیرعامل آمازون، تیم کوک، مدیرعامل اپل و مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک از عملکرد شرکتهایشان دفاع کردند. این جلسه در امتداد تحقیقات کمیته فرعی ضد انحصارطلبی کمیته قضایی کنگره از رفتار ضد رقابتی انجام شد.

هزینه لابی گوگل در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ حدود ۵۰ درصد بالاتر از زمان مشابه سال ۲۰۲۰ و هزینه آمازون ۱۱ درصد بالاتر بود.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، گوگل حاضر نشد در این زمینه اظهارنظر کند در صورتیکه آمازون در اطلاعیه ای اعلام نمود تیم ما در واشنگتن دی سی تلاش می کند اطمینان دهد که ما روی مسائلی فعالیت می نماییم که برای سیاستگذاران، کارمندان ما و مشتریانمان اهمیت دارند.

شرکتهای فیسبوک و اپل در همین مدت هزینه لابی را کاهش دادند. فیسبوک در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ حدود ۴.۸ میلیون دلار هزینه کرد که حدود ۹ درصد در مقایسه با زمان مشابه سال قبل کاهش داشت. اپل ۱.۵ میلیون دلار هزینه کرد که بیش از ۳۲ درصد کاهش داشت.

منبع:

1400/02/05
13:24:44
5.0 / 5
1114
تگهای خبر: اپل , شركت , فناوری , گوگل
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
devsoft