اعتراض كاربران در فضای مجازی؛

اینستاگرام پست های در رابطه با سردار حجازی را حذف نمود

اینستاگرام پست های در رابطه با سردار حجازی را حذف نمود

توسعه نرم افزار: شبکه اجتماعی اینستاگرام در اقدامی مغرضانه، این دفعه برخی پست های کاربران ایرانی در رابطه با شهادت سردار حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه را حذف نمود.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از مهر، شبکه اجتماعی اینستاگرام در اقدامی مغرضانه و خلاف آزادی بیان، جلوگیری از انتشار پست های در رابطه با شهادت سردار حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه را در دستور کار قرار داد. روز گذشته روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای از شهادت سردار سرافراز، جانباز عالیقدر سرتیپ پاسدار سید محمد حسین زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه بعد از سال ها مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر در عرصه های مختلف پاسداری از انقلاب و نظام اسلامی، بر اثر عارضه قلبی آگاهی داد. خیلی از کاربران شبکه های اجتماعی طی دو روز اخیر، به شهادت سردار حجازی واکنش نشان دادند و پست های در رابطه با این ضایعه در شبکه اینستاگرام افزایش پیدا کرد. به این علت اینستاگرام بار دیگر با غرض ورزی تعدادی از این پست های مرتبط را حذف کرده که این اقدام خلاف آزادی بیان با واکنش کاربران در سایر شبکه های اجتماعی همراه شده است.
اقدام اینستاگرام در حذف اکانت و پست کاربران ایرانی و جلوگیری از آزادی بیان ایرانیان در فضای مجازی قبل از این نیز بارها اتفاق افتاده بود. سال قبل پست های مربوط به شهادت سردار سلیمانی و هشتگ انتقام سخت در این شبکه اجتماعی حذف و تعدادی از اکانت های کاربران ایرانی حذف شد. بعد از آن نیز در آذرماه ۹۹ این شبکه اجتماعی آمریکایی، پست های کاربران ایرانی در رابطه با محکوم کردن ترور دانشمند هسته ای شهید فخری زاده را حذف نمود. این شواهد نشان میدهد که شبکه های اجتماعی خارجی همچون اینستاگرام و فیسبوک به رغم آنکه خودرا داعیه دار آزادی بیان می دانند، با حذف مطالب کاربران، تمامی تلاش خودرا به کار می بندند تا جلوی آزادی بیان کاربران ایرانی را بگیرند. کارشناسان دلیل این اقدام یکطرفه شبکه های اجتماعی خارجی را بدون توجه به حق آزادی بیان کاربران ایرانی، نبود حضور مؤثر حاکمیت و حکمرانی کشور در فضای مجازی می دانند. موضوعی که تا حالا از طرف مسئولان به آن توجه نشده است.


منبع:

1400/01/31
13:00:19
5.0 / 5
957
تگهای خبر: آمریكا , شبكه , مجازی
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
devsoft