پنجمین دوره جایزه بازی های جدی در پاییز

پنجمین دوره جایزه بازی های جدی در پاییز

به گزارش توسعه نرم افزار پنجمین دوره رویداد جامع جایزه بازی های جدی ۱۴۰۰ (SeGaP2021) پاییز سال جاری برگزار می شود و صاحبان اثر می توانند بازی خویش را شامل نسخه جدید یک بازی یا نسخه به روزرسانی شده بازی در دوره های قبل جشنواره، برای دبیرخانه جایزه ارسال نمایند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، بازی های جدی یا هدفمند (Serious Games)، بخشی کلیدی از بازی های دیجیتال هستند که ما را در آموزش، بهداشت، درمان، تبلیغات مذهبی و سیاسی و سایر اهداف جدی یاری می کنند. به عبارتی اصطلاح بازی های جدی راهی برای معرفی گونه ای از بازی های دیجیتال با نگاهی فراتر از سرگرمی است.
در این راستا بنیاد ملی بازی های کامپیوتری اعلام نمود رویداد جامع جایزه بازی های جدی ۱۴۰۰ (SeGaP2021) پاییز سال جاری و در پنجمین دوره به میزبانی دانشکده برق و مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران برگزار می شود. جایزه بازی های جدی ۱۴۰۰ طبق روال چهار دوره گذشته در سه بخش اصلی جشنواره، هکاتون و سمپوزیوم برگزار می گردد و همچنان علاوه بر بازی های دیجیتال، حامی سایر سرگرمی­ های جدی همچون بازی های رومیزی یا شبیه ­سازها هم خواهد بود.
یکی از نکات مهم این رویداد در سال ۱۴۰۰، تغییر زمان برگزاری آن است. با عنایت به آخر سال میلادی و تداخل آن با تاریخ برگزاری رویداد در دیماه و همینطور مشکل در برقراری ارتباط و مشارکت سخنران های خارجی، دبیرخانه جایزه بازی های جدی تصمیم دارد برخلاف دو دوره گذشته و با تداوم سنت برگزاری DGRC، سیگپ ۲۰۲۱ را در هفته اول آذر برگزار کند.
پنجمین دوره جایزه بازی های جدی در بخش جشنواره بازی جدی سال ۱۴۰۰ هم میزبان آثار تولیدشده در این حوزه است. صاحبان اثر می توانند بازی خویش را (نسخه جدید یک بازی یا نسخه به روزرسانی شده بازی در دوره های قبل جشنواره) برای دبیرخانه جایزه ارسال نمایند. بخش هکاتون بازی های جدی ۱۴۰۰ هم همچون سال قبل شاهد رقابت سه روزه در سه شهر تهران، تبریز و اصفهان خواهد بود و مبحث هکاتون و نهاد حامی آن متعاقبا اعلام می شود.
بخش سمپوزیوم بین المللی بازی های جدی ۱۴۰۰ سال جاری هم پذیرای مقالات تخصصی انگلیسی است و مقالات پذیرفته شده پس از دریافت مجوز همچون دوره های گذشته، برای نمایه سازی به پایگاه استنادی IEEE Xplore ارسال خواهند شد. همینطور با عنایت به اهمیت مبحث روش تحقیق و تجاری سازی بازی های جدی، این مورد از اولویت های دبیرخانه برای دریافت مقالات بوده و جایزه ویژه ای برای این مورد در نظر خواهد گرفت.
در صورت تداوم شرایط کرونا در کشور همچون سال قبل برگزاری این رویداد به صورت آنلاین قابل تصور خواهد بود. دبیرخانه جایزه بازی های جدی از تمامی بازی سازان و بازی پژوهان علاقمند به تولید و مطالعه در حوزه سرگرمی­ های جدی دعوت می کند تا با آماده سازی آثار خود برای ارسال به رویداد، به این جمع بزرگ بپیوندند و بعنوان عضوی از این شبکه همکاری در تولید مقالات، بازی ها و به­ اشتراک ­گذاری تجربیات مشارکت کنند. تاریخ های دقیق ارسال آثار، ثبت ‎نام، برگزاری و لینک های ثبت نام در هر یک از سه بخش رویداد هم در آینده اعلام خواهد شد.1400/01/23
10:43:53
5.0 / 5
1149
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , تخصص , دیجیتال
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
devsoft