اختلال در پخش زنده اخبار؛

حمله سایبری به پارلمان و كانال تلویزیونی در استرالیا

حمله سایبری به پارلمان و كانال تلویزیونی در استرالیا

دو حمله هکری در استرالیا به اختلال در پخش زنده اخبار در یک کانال تلویزیونی و همینطور آفلاین شدن سرویس ایمیل پارلمان این کشور منجر گردیده است.



به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از اسکای نیوز، طبق گزارشی جدید حمله سایبری به اختلال در پخش زنده کانال تلویزیونی «کانال ۹» استرالیا منجر گردیده است. به صورت همزمان حمله ای دیگر سبب شد سیستم ایمیل پارلمان این کشور آفلاین شود.
روز گذشته در نتیجه حمله سایبری به کانال تلویزیونی مذکور، برنامه خبری صبحگاهی و همینطور اخبار ۵ عصر این شبکه پخش نشد. البته برنامه های آینده این شبکه تلویزیونی به صورت نرمال پخش خواهد شد.
هنوز ماهیت این حمله مشخص نشده اما کانال ۹ مشغول بررسی است تا مشخص نماید آیا حمله سایبری مذکور یک اقدام خرابکارانه از جانب کشوری خارجی است یا خیر.
از سوی دیگر «اندرو هستی» دستیار وزیر دفاع استرالیا به نشریه News.com.au اعلام نمود دولت مجبور شده برای محافظت از سیستم خود در مقابل حمله سایبری به یک تهیه کننده سرویس، دسترسی به ایمیل های پارلمان را قطع کند.
هستی در اینباره اظهار داشت: این رویداد به ما یادآوری می کند مردم استرالیا نمی توانند درباره امنیت سایبری خود مغرور باشند. امنیت سایبری یک تلاش و مسئولیتی دسته جمعی است. بسیار مهم می باشد که کسب و کارها و سازمان های استرالیایی نسبت به این نوع تهدید هشیار باشند و گام های لازم برای تأمین حاکمیت دیجیتال را بردارند.


منبع:

1400/01/12
13:58:40
5.0 / 5
1116
تگهای خبر: برنامه , دیجیتال , سیستم , شبكه
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
devsoft