توقف استفاده از لاین برای اطلاعات حساس دولت ژاپن

توقف استفاده از لاین برای اطلاعات حساس دولت ژاپن

به گزارش توسعه نرم افزار دولت ژاپن تصمیم گرفت استفاده از برنامه پیامرسان محبوب لاین برای تبادل اطلاعات حساس را بطور موقت متوقف نماید.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، کاتسونوبو کاتو، دبیر کابینه و سخنگوی دولت ژاپن اظهار نمود: دولت استفاده از لاین در تبادل اطلاعات حساس را متوقف می کند و نیروی ویژه ای را فورا تشکیل می دهد تا دستورالعمل استفاده فورا تهیه شود.

این تصمیم به دنبال انتشار اخیر اخباری صورت گرفت که بر مبنای آنها، چهار مهندس لاین از سال ۲۰۱۸ در چین به سرورهای این اپلیکیشن در ژاپن که حاوی نامها، شماره های تلفن و نشانی ایمیل کاربران این پیام رسان بوده است، دسترسی داشته اند.

بر اساس گزارش رویترز، سخنگوی لاین که ۱۸۶ میلیون کاربر در سرتاسر جهان دارد، به دنبال انتشار گزارشهای مذکور اعلام نمود این شرکت دسترسی به پایگاه داده کاربران را برای زیرمجموعه چینی خود مسدود کرده است.

اپلیکیشن لاین در ژاپن بعنوان ابزار ارتباطی اجتماعی اصلی استفاده می شود و این اپلیکیشن بعنوان یک زیرساخت اطلاعاتی توسط دولتهای محلی و سایر سازمانها در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. لاین در تایوان، تایلند و اندونزی هم محبوب است.

در بحبوحه تشدید رقابت میان آمریکا و چین بر سر برتری فناوری، حساسیت در ژاپن نسبت به کنترل اطلاعات در چین افزوده شده است.

لاین با شرکت زد هولدینگز کورپ، اپراتور خدمات اینترنتی یاهو ژاپن در اول مارس ادغام شد تا کسب و کار خدمات آنلاین خویش را در سرتاسر جهان توسعه بخشیده و با غولهای فناوری آمریکایی و چینی رقابت کند.
1400/01/11
19:39:58
5.0 / 5
974
تگهای خبر: آمریكا , آنلاین , اپل , اینترنت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
devsoft