بررسی های جدید نشان داد؛

فیسبوك و اینستاگرام متجاوزترین اپلیكیشن ها به حریم شخصی

فیسبوك و اینستاگرام متجاوزترین اپلیكیشن ها به حریم شخصی

بررسی های مؤسسه پی کلود با استفاده از ابزار جدید اپل برای مشخص شدن میزان رعایت حریم خصوصی کاربران توسط اپلیکیشن ها نشان دهنده عملکرد بد اینستاگرام و فیسبوک است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از آی مور، تجزیه و تحلیل برنامه های قابل نصب بر روی سیستم عامل آی او اس ۱۴ اپل توسط مؤسسه پی کلود ثابت کرده که ۵۲ درصد از کل اپلیکیشن های عرضه شده در اپ استور داده های خصوصی کاربران را جمع آوری کرده و آنها را در اختیار افراد و شرکتهای ثالث می گذارند.
بدترین عملکرد در زمینه سرقت اطلاعات شخصی کاربران آی او اس متعلق به برنامه اینستاگرام است که ۷۹ درصد از داده های شخصی کاربران را جمع آوری کرده و در اختیار دیگران قرار می دهد. فیسبوک هم با سرقت ۵۷ درصد از اطلاعات شخصی کاربران و انتقال بی اجازه آنها به افراد و شرکتهای ثالث رتبه دوم را کسب کرده است. رتبه سوم هم با ۵۰ درصد سرقت اطلاعات خصوصی به صورت مشترک به لینکد ین و اوبر ایتس رسیده که از زیرمجموعه های اوبر است.
اینستاگرام اطلاعاتی مانند سوابق جستجو، موقعیت مکانی کاربران، نشانی های تماس، اطلاعات مالی و غیره را جمع آوری می کند و به طرف ها ثالث عرضه می کند. هر بار جستجو در یوتیوب سبب می شود ۴۲ درصد از اطلاعات شخصی کاربران به جای دیگری فرستاده شود. محتوای ویدیوهای تبلیغاتی برای کاربران یوتیوب بر مبنای همین اطلاعات سرقت شده از کاربران شخصی سازی و انتخاب می شود.
۸۰ درصد از برنامه های بررسی شده پی کلود از اطلاعات شخصی کاربران برای بازاریابی محصولات تولیدی دیگر خود در محیط همان برنامه استفاده می نمایند. این برنامه ها گاهی اپلیکیشن های پرداخت مالی و گاهی اپلیکیشن های نمایش دهنده تبلیغات شرکتهای سازنده برنامه های مذکور هستند.
فیس بوک و اینستاگرام با سوء استفاده از ۸۶ درصد از داده های شخصی کاربران برای تبلیغ محصولات وابسته به خود باز هم بدترین رتبه را کسب کرده اند. نکته جالب اینکه حتی برنامه های ظاهراً ایمن که به حریم شخصی کاربران احترام می گذارند هم چنین اقداماتی را انجام می دهند که همچون آنها میتوان به سیگنال، اسکایپ، زوم، تلگرام و غیره اشاره نمود.


منبع:

1400/01/01
12:33:44
5.0 / 5
1167
تگهای خبر: اپل , بازار , برنامه , تلگرام
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
devsoft