اپلیكیشن آی بی ام برای كنترل دیجیتالی كرونا

اپلیكیشن آی بی ام برای كنترل دیجیتالی كرونا

توسعه نرم افزار: شرکت آی بی ام با همکاری مقامات ایالت نیویورک آمریکا استفاده آزمایشی از یک اپلیکیشن را برای صدور گواهی دیجیتال سلامت در مقابل ویروس کرونا آغاز نموده است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از زد دی نت، این اپلیکیشن که Excelsior Pass نام دارد، یک نرم افزار مبتنی بر فناوری بلاک چین است که در مرحله اول به ساکنان نیویورک امکان می دهد تا راهی ایمن برای اثبات منفی بودن نتیجه تست کرونای خود یا ارائه گواهی تزریق واکسن کرونا بیابند.
برنامه مورد اشاره شناسایی سریع افراد سالم و غیر مبتلا به کرونا را ممکن می کند و از این طریق می توان از سلامت افراد حاضر در تجمعات ورزشی، فرهنگی، سیاسی مطمئن شد و این نوع گردهمایی ها را باردیگر از سر گرفت.
برنامه مورد اشاره که مبتنی بر اپلیکیشن گواهی سلامت دیجیتال آی بی ام است، ضمن حفظ حریم شخصی و امنیت کاربران به افراد امکان می دهد تا داده های مربوط به وضعیت سلامت خودرا ذخیره و مدیریت کرده و با بهره گیری از گوشی هوشمند به اشتراک گذارند. همین طور می توان این اطلاعات را چاپ کرد. اپلیکیشن مورد اشاره یک کد کیو آر ایمن در مورد وضعیت سلامت هر فرد در دسترس قرار می دهد که با بهره گیری از همین برنامه قابل اسکن کردن است.
برنامه مورد اشاره برای جمع آوری اطلاعات در مورد وضعیت سلامت افراد مختلف از منابع داده مختلف تأیید شده دولتی و وابسته به مراکز درمانی و بهداشتی استفاده می نماید. این برنامه همین طور از اطلاعاتی که دراین زمینه توسط اپلیکیشن های شرکت های گوگل و اپل نیز جمع آوری شده، بهره می گیرد.
قرار است برخی شرکت های ارائه دهنده خدمات فروش آنلاین، خرده فروشی و غیره نیز از امکانات Excelsior Pass بهره مند شوند تا بتوانند به سرعت وضعیت سلامت مشتریان خودرا در صورت مراجعه حضوری کنترل کنند. همین طور با افزایش دامنه کاربران این برنامه کنترل سریع سلامت افراد در فرودگاه ها، ورزشگاه ها، پارک ها، مراکز خرید و غیره ممکن می شود. در حقیقت این برنامه نیاز به ارائه پاسخ های تست کرونا را در چنین مراکزی از بین می برد.


منبع:

1399/12/14
13:06:14
0.0 / 5
1084
تگهای خبر: آمریكا , آنلاین , اپل , برنامه
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
devsoft