عرضه فایروال های بومی برای ایجاد امنیت شبكه ها

عرضه فایروال های بومی برای ایجاد امنیت شبكه ها

به گزارش توسعه نرم افزار محققان یکی از شرکتهای دانش بنیان برای مقابله با تهدیدات سایبری و بدافزارها دیوارهای امنیتی را طراحی نموده اند که سازمان ها را در مقابل این تهدیدات امن نگه می دارد.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، محمد چینی پرداز، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، از تولید فایروال های بومی اطلاع داد و اظهار داشت: یکی از مهم ترین دغدغه های سازمان ها، حمله های سایبری و بدافزارهایی است که می توانند کار سازمان یا شرکت را مختل کنند و استفاده از دیواره های امنیتی راهکاری برای مقابله با چنین تهدیدهایی به حساب می آید. بر همین مبنا و با عنایت به نیازهای بومی در داخل کشورمان، این تجهیزات را با جدید ترین فناوری های کنترل کردیم.
وی با بیان اینکه سامانه های امنیتی برای بالا بردن امنیت شبکه های کامپیوتری و سرورها برای اولین بار در کشور تولید می شوند، افزود: تجهیزات ساخته شده از این توانایی برخوردار می باشند که بر مبنای قواعد و امضاهای دیجیتال حمله های جدید، به روز شوند و آمادگی مقابله با تهدیدهای جدید را داشته باشند.
چینی پرداز، ضمن اشاره به کارآمدی تجهیزات و نرم افزارهای امنیتی ایران ساخت ساخته شده در این شرکت دانش بنیان، اظهار داشت: کارآمدی این تجهیزات بر مبنای استانداردهای بین المللی اثبات شده است، به صورتی که از ۷۰هزار تهدید امنیتی در محیط آزمایشگاهی، به جز یک مورد، سد راه حمله های سایبری شد.
این فعال فناور، از عرضه خدمات تست نفوذ تحت شبکه گفت و اضافه کرد: سازمان ها و شرکت ها برای اطمینان از امنیت سامانه های تحت وب خود می بایست علاوه بر ارزیابی های امنیتی معمول، کار ارزیابی تخصصی سامانه های تحت وب را انجام دهند. بر همین اساس، طی فرآیندی، یکی از سرورهای سازمان برای ارزیابی مورد حمله قرار می گیرد تا بعد از شناسایی نقاط صدمه پذیر، راه کارهای رفع صدمه ها و مسدود کردن نقاط صدمه پذیر اجرایی شود.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان دسترسی از راه دور کاربران سازمانی را خدمات این شرکت عنوان نمود و افزود: این خدمت، به مدیران اجازه می دهد که بتوانند بر مبنای نیاز، به پیمانکاران و کارکنان متناسب با نیاز سازمان و ملاحظه های امنیتی دسترسی را ارائه نمایند.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، وی با بیان اینکه ۱۵ متخصص در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به صورت مستقیم و تمام وقت در این شرکت دانش بنیان فعال می باشند، اظهار داشت: نمونه های تولیدی با یک سوم قیمت مشابه خارجی عرضه می شود و ضمن آن که معایب سامانه های غیر بومی همچون عدم به روزرسانی به علت تحریم ها را رفع کرده، به پایگاه داده جامعی از امضای دیجیتال حملات به سامانه های بومی و خارجی مجهز شده است.




منبع:

1399/12/06
13:54:15
0.0 / 5
1076
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
devsoft