نخستین نسخه پیش نمایش اندروید ۱۲ آماده شد

نخستین نسخه پیش نمایش اندروید ۱۲ آماده شد

توسعه نرم افزار: گوگل از عرضه نخستین پیش نمایش سیستم عامل اندروید 12 آگاهی داده و آنرا در اختیار گروهی از برنامه نویسان منتخب قرار داده است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از نیواطلس، انتظار می رود نسخه نهایی اندروید ۱۲ تا پیش از اختتام سال ۲۰۲۱ ارائه شود. اسم کد این سیستم عامل اسنو کن است و در آن برای تشخیص افقی یا عمودی کردن صفحه نمایشگر از دوربین جلوی گوشی استفاده می شود. در نسخه های فعلی اندروید برای این کار از سنسورهای شتاب سنج و ژیروسکوپ استفاده می شود.
اندروید ۱۲ سازگاری بیشتری با بازی های ویدئویی دارد و قابلیتی موسوم به مدیر بازی به آن اضافه شده که کنترل اعلان های بازی ها، روشنایی صفحه در زمان بازی و صدای گوشی در این حالت را تسهیل می کند. این خدمات در صورت اعمال تنظیمات قبلی به صورت خودکار در زمان شروع اجرای بازی های ویدئویی فعال می شود.
برای کاهش سریع نور گوشیهای اندرویدی در سیستم عامل اندروید ۱۲ یک کلید خاص تعبیه شده که می تواند به سرعت مقدار روشنایی گوشی را به یک حد خاص کم کند. همین طور امکانات تازه ای برای تسهیل تعامل با اپلیکیشن های مختلف اندرویدی، پشتیبانی بهتر از فرمت های مختلف ویدئویی و تصویری و سازگاری بیشتر سیستم عامل اندروید ۱۲ با نمایشگرهای بزرگ تر در نظر گرفته شده است.
برخی تغییرات جزئی تر در این سیستم عامل عبارتند از پشتیبانی از تهیه اسکرین شات از صفحات وب طولانی و بلند، امکانات بیشتر برای قفل نمایشگر، کنترل بهتر بخش اعلان ها، امکان از کار انداختن سریع تر دوربین و میکروفون گوشی.


منبع:

1399/12/03
12:31:07
0.0 / 5
1089
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
devsoft