شكایت هواوی ضد حكم دولت سابق آمریكا

شكایت هواوی ضد حكم دولت سابق آمریكا

به گزارش توسعه نرم افزار شرکت هواوی اعلام نمود تصمیم دولت ترامپ در اواخر سال قبل برای قلمداد کردن این شرکت مخابراتی چینی بعنوان یک تهدید امنیت ملی، مغایر قانون اساسی و به ضرر صنعت آمریکاست.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، هواوی شکایتی را در دادگاه استیناف حوزه پنجم نیواورلئان تنظیم و تصمیم ۱۱ دسامبر کمیسیون ارتباطات فدرال برای مشخص کردن هواوی بعنوان یک تهدید امنیت ملی را خودسرانه و فراتر از اختیارات قانونی و نقض رویه تصمیم گیری فدرال عنوان نمود. هواوی همینطور ادعا نمود کمیسیون ارتباطات فدرال فاقد شواهد کافی بوده و پیش از این که حکمش را نهایی کند، به این شرکت فرصتی برای دفاع از خود نداده است.

شرکت هواوی در اسناد دادگاه اعلام نمود این دستور تحت بازنگری احیانا روی منافع مالی صنعت مخابرات به صورت کلی شامل تولیدکنندگان، کاربران نهایی، فراهم کنندگان خدمات در شماری از صنایع مانند اینترنت، تلفن همراه و ثابت و کاربردهای مخابراتی مشابه تأثیر می گذارد.

هواوی پیش از این تصمیم ۲۰۱۹ کمیسیون ارتباطات فدرال که استفاده شرکتهای آمریکایی از یارانه های مالیات دهندگان برای تأمین خرید فناوری ۵G هواوی را ممنوع کرده بود، به چالش کشیده بود. دولت ترامپ اعلام نموده بود نگرانیهای امنیت ملی قابل تاملتر از هزینه های پایینتر این شرکت چینی هستند. در این پرونده که همچنان در دادگاه حوزه پنجم تحت رسیدگی است، هواوی ادعاهای در ارتباط با ارتباط این شرکت با دولت چین را رد کرده است.

کمیسیون ارتباطات فدرال در دسامبر مقرراتی که اپراتورها را به جایگزینی تجهیزات ساخت شرکتهای هواوی و ZTE ملزم می کند را نهایی کرد و یک برنامه حمایتی برای این منظور ایجاد کرد. نمایندگان مجلس آمریکا در دسامبر بودجه ۱.۹ میلیارد دلار را برای تأمین مالی این برنامه تصویب کردند.

کمیسیون ارتباطات فدرال همینطور در دسامبر فرایند حذف مجوز فعالیت چاینا تلکام در آمریکا را شروع کرد. این شرکت مخابراتی چینی به مدت حدود ۲۰ سال مجوز عرضه خدمات مخابراتی در آمریکا داشت. این کمیسیون در آوریل اخطار داده بود که امکان دارد فعالیت های آمریکایی سه شرکت مخابراتی چینی دولتی را به علت ریسکهای امنیت ملی حذف کند. این سه شرکت چاینا تلکام امریکا، چاینا یونی کام امریکاس، پسیفیک نت ورکس کورپ و زیرمجموعه اش به نام کام نت هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تحلیل گران آمریکایی می گویند جدید ترین نسل تجهیزات مخابراتی هواوی شکافهای امنیتی دارد که به دولت چین اجازه می دهد به شنود مکالمات آمریکایی و انتقال اطلاعات و جمع آوری غیرقانونی دیتای شهروندان آمریکایی بپردازد در حالیکه هواوی تمامی این ادعاها را تکذیب می کند.

منبع:

1399/11/23
13:17:29
0.0 / 5
1017
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
devsoft