مدیری كه یك شبه معروف شد

مدیری كه یك شبه معروف شد

اندی جاسی، مدیرعامل آینده آمازون مدتها بدون سر و صدا در دنیای رایانش ابری کار می کرد؛ در حالیکه طی یک دهه گذشته شاید مهم ترین فرد صنعت فناوری بوده است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، واحد خدمات وب آمازون تحت هدایت اندی جاسی، نحوه خرید فناوری توسط شرکتها را تغییر داد و خدمات کامپیوتری را با عرضه از راه اینترنت برای آنها ساده کرد. این کسب و کار ابتدا با مخالفت غولهای نرم افزار سازمانی نظیر اوراکل روبرو بود اما در نهایت این شرکت و سایرین از مدل استراتژی خدمات وب آمازون الگوبرداری کردند.

در گزارش درآمد مالی آمازون، این شرکت اعلام نمود اندی جاسی ۵۳ ساله اواخر سال جانشین جف بزوس می شود. بر اساس گزارش آمازون، واحد خدمات وب آمازون در سه ماهه چهارم ۱۲.۷ میلیارد دلار فروش داشت که این واحد را به یک کسب و کار ۵۰ میلیارد دلاری بر اساس سالانه تبدیل می کند.

جاسی قبل از راه اندازی اولین خدمات بزرگ خود در سال ۲۰۰۶ هدایت واحد خدمات وب آمازون را برعهده داشت. رایانش ابری برای آمازون که در آن زمان فقط یک شرکت فروش اینترنتی بود، حوزه طبیعی نبود اما تخصص آمازون در ایجاد سیستمهای دیجیتالی و اداره فناوری خود به بزوس، جاسی و سایر مدیران این اطمینان را بخشید که می توانند پاسخی برای مشکلاتی پیدا کنند که مشتریان سازمانی بزرگ خریدار فناوری را درگیر کرده اند.

اولین مشتریان سازمانی خدمات وب آمازون عموما استارتاپها بودند و آمازون کسب و کار خویش را از راه آزمونها و خطاها بی سروصدا ساخت. جاسی در سازماندهی مجدد واحد خدمات وب آمازون، مدیرعامل این بخش شد و جف ویلک نظارت واحد خرده فروشی آمازون را برعهده گرفت. هنگامی که ویلک سال قبل بازنشستگی خویش را اعلام کرد، جاسی به جانشین بدیهی بزوس تبدیل شد.

جاسی بعد از تحصیل در هاروارد، در سال ۱۹۹۷ به آمازون پیوست و در اوایل دوران حرفه ای خود بعنوان مشاور فنی نخست بزوس فعالیت کرد که به شکلی مدیر کارکنان بود و به وی اجازه می داد در همه نشستهای مدیران ارشد حضور پیدا کند و در زمینه موضوعات مختلف نظر دهد.

همکاران فعلی و سابق جاسی می گویند چه از نظر ماهیت چه از نظر تجربه، وی سایه بزوس و شبیه رییسش است. جاسی فرد دقیقی بوده و می تواند جزئیات کوچک در ارتباط با دیدارهایی که مدتها قبل برگزار شده بودند را به خاطر بیاورد. او همینطور مانند بزوس به مدیریت پروژه هایی که به آنها علاقه دارد، مشهور است و چالشش بعنوان مدیرعامل، درک مصرف کننده و بخشهای لجستیک کسب و کار است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، جاسی طی سالها به مسائل اجتماعی و خیرخواهانه علاقه نشان داده که گاهی ارتباطی به مدیرعامل موسس آمازون نداشته است. وی در نهاد غیرانتفاعی که به دانشجویان کم بضاعت برای رسیدن به موسسات عالی کمک می نماید و همینطور کمک به حل بحران بی خانمانها در شهر زادگاه آمازون فعالیت داشته است.

منبع:

1399/11/17
17:08:07
0.0 / 5
1101
تگهای خبر: اینترنت , تخصص , خدمات , خرید
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
devsoft