بدون مجوز و حكم قضائی؛

آژانس اطلاعات دفاعی آمریكا داده های مردم را از دلالان می خرد

آژانس اطلاعات دفاعی آمریكا داده های مردم را از دلالان می خرد

آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا از سازمان های متخصص در امور دفاعی و اطلاعاتی نظامی این کشور با دور زدن روندهای قانونی، اطلاعات دیجیتال مردم را از دلالان داده خریداری می کند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از نیویورک تایمز، آژانس مذکور می تواند با کسب مجوز دادگاه برای دریافت داده های کاربری شهروندان آمریکا در فضای مجازی از شرکت های فناوری اقدام نماید. اما بجای این کار به سراغ دلالان داده می رود و داده هایی را که آنها از شرکت های سازنده اپلیکیشن های مختلف به دست آورده اند، خریداری و از این طریق از مردم جاسوسی می کند.
آژانس مورد اشاره به خصوص به جمع آوری اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی و جغرافیایی کاربران علاقه زیادی دارد. در شرایطی که برمبنای قوانین داخلی آمریکا هرگونه جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران بدون صدور حکم قضائی غیرقانونی می باشد، تابحال بارها اخباری در مورد تخلف سازمان ها و نهادهای اطلاعاتی ایالات متحده از این قوانین انتشار یافته است.
نکته جالب توجه این است که وظیفه اصلی آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا جمع آوری اطلاعات از اهداف و توانایی های نظامی دولت های خارجی است تا توانایی دفاعی داخلی آمریکا را افزایش دهد. پس جمع آوری اطلاعات خصوصی شهروندان آمریکایی ارتباط چندانی با وظایف تعریف شده آن نیز ندارد.
این آژانس اطلاعات خصوصی مردم آمریکا را در یک پایگاه داده جداگانه نگهداری می کند که دسترسی به آن مستلزم دریافت مجوزی خاص است. دسترسی به این داده ها در طول دو سال و نیم اخیر ۵ بار اتفاق افتاده است.
در نوامبر گذشته مشخص شد ستاد فرماندهی عملیات ویژه ایالات متحده آمریکا، اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی مسلمانان را بوسیله یک اپلیکیشن اعلام وقت نماز به نام مسلم پرو خریداری نموده است.
وزارت امنیت داخلی آمریکا نیز بارها به سبب جمع آوری اطلاعات مربوط به موقعیت جغرافیایی کاربران گوشیهای هوشمند و به خصوص مهاجران مورد انتقاد قرار گرفته است.

1399/11/05
22:14:49
0.0 / 5
1096
تگهای خبر: آمریكا , اپل , تخصص , خرید
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
devsoft