برای اشتراك گذاری داده با فیس بوك؛

گستاخی واتس اپ باعث محبوبیت سیگنال شد

گستاخی واتس اپ باعث محبوبیت سیگنال شد

به دنبال فشار واتس اپ به کاربران خود برای به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی با فیسبوک، روند مهاجرت به اپلیکیشن سیگنال افزایش یافته است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ورج، در تازه ترین نسخه به روز شده واتس اپ کاربران یا باید اطلاعات خویش را با فیسبوک به اشتراک گذارند یا برای همیشه امکان دسترسی به واتس اپ و استفاده از آنرا از دست می دهند. با این کار فیسبوک به تمامی داده های خصوصی مشترکان واتس اپ و همچون شماره تلفن همراه آنها دسترسی می یابد.
واتس اپ تا ۸ فوریه سال ۲۰۲۱ به کاربران واتس اپ مهلت داده تا در این حوزه تصمیم بگیرند. این کار با موجی از اعتراض ها در شبکه های اجتماعی همراه شده و کار به جایی رسید که حتی الون ماسک مدیر عامل شرکتهای تسلا و اسپیس ایکس در توئیتی به کاربران سفارش کرد از اپلیکیشن سیگنال استفاده کنند.
مدیران سیگنال می گویند در ایام اخیر شاهد افزایش تعداد کاربران پلت فرم خود بوده اند و همین مساله سبب شده ارسال شماره تأیید برای ایجاد حساب های کاربری جدید به گوشیهای کاربران با تأخیر صورت گیرد.
الون ماسک که این روزها جف بزوس مدیر عامل آمازون را پشت سر گذاشته و به ثروتمندترین فرد جهان مبدل شده، دیشب به شدت از فیسبوک انتقاد نمود و این شبکه اجتماعی را به کمک کردن به اوباش حامی ترامپ برای اشغال ساختمان کنگره آمریکا هم متهم کرد.
از نظر وی سازماندهی آنلاین این افراد بدون استفاده از فیسبوک ممکن نبوده و این شبکه اجتماعی برای برخورد با افراد مورد اشاره اقدام جدی انجام نداده است.
ماسک که در توئیتر بیشتر از ۴۱.۵ میلیون تعقیب کننده دارد، از همه آنها خواست تا با بارگذاری نرم افزار سیگنال دیگر از فیسبوک و واتس اپ استفاده نکنند تا شماره تلفن، نام کاربری و اطلاعات لیست تماس گوشی آنها از راه واتس اپ به فیسبوک منتقل نشود. خیلی از تعقیب کنندگان ماسک در توئیتر از اظهارات وی استقبال کرده اند.


منبع:

1399/10/20
19:22:05
0.0 / 5
1118
تگهای خبر: آمریكا , آنلاین , اپل , شبكه
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
devsoft