انجام مراحل پایانی ساخت سومین ماهواره علم و صنعت

انجام مراحل پایانی ساخت سومین ماهواره علم و صنعت

توسعه نرم افزار: رئیس دانشگاه علم و صنعت با بیان این كه ساخت ماهواره سوم این دانشگاه در مراحل پایانی قرار دارد، اظهار داشت: امیدواریم از این دستاوردها در سایر بخش ها استفاده نمائیم.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، دكتر جبارعلی ذاكری امروز در نخستین همایش ملی فناوری فضایی و كاربردهای آن، اضافه كرد: دانشگاه علم و صنعت جزو سه دانشگاهی است كه در حوزه فناوری های فضایی فعال گردیده است و گام های مهمی در جهت ساخت ماهواره ها برداشته است.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون ماهواره سوم این دانشگاه در دستور كار قرار دارد، اظهار نمود: طراحی های ماهواره دوم این دانشگاه انجام شده است و تست های مربوط به آن به خوبی پاس شده است، ولی مشكلاتی در پرتاب این ماهواره وجود داشت.
رئیس دانشگاه علم و صنعت در ادامه با اشاره به اینكه ماهواره سوم این دانشگاه در حال اختتام است، افزود: ما علاوه بر طراحی و ساخت ماهواره ها در حوزه های كاربردی این صنعت تاكید داریم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود و با اشاره به كاربرد دستاوردهای فضایی در حوزه های حمل و نقل، بلایای طبیعی و بخش های كشاورزی ابراز امیدواری كرد كه كشور بتواند از این دستاوردها در سایر بخش ها استفاده نماید.1397/11/09
23:38:19
5.0 / 5
4513
تگهای خبر: فناوری
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
devsoft