هشدار امنیتی جدید آمریكا

از سخت افزارها و خدمات دیجیتالی چینی دوری كنید

از سخت افزارها و خدمات دیجیتالی چینی دوری كنید

به گزارش توسعه نرم افزار وزارت امنیت داخلی آمریکا به شرکتهای آمریکایی درباره استفاده از تجهیزات سخت افزاری و خدمات دیجیتالی که توسط شرکتهای چینی بوجود آمده یا به آنها مرتبطند، اخطار داد.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، مقامات آمریکایی درباره همه روشهایی که دولت چین و عاملانش برای هدف گرفتن شرکتها و دانشگاههای آمریکایی به منظور سرقت مالکیت معنوی استفاده می نمایند، صحبت می کنند.

وزارت امنیت داخلی آمریکا اعلام نمود محصولات چینی امکان دارد حاوی بدافزار بَک دور یا مکانیسم مخفی جمع آوری اطلاعات باشند که می تواند توسط مقامات چینی برای جمع آوری اطلاعات از شرکتهای غربی و گذاشتن آنها در اختیار رقبای چینی به منظور تأمین اهداف اقتصادی چین به ضرر کشورهای دیگر استفاده گردد.

این وزارتخانه اخطار داد همه تجهیزات و خدماتی که به شرکتهای چینی مرتبطند باید یک ریسک امنیت سایبری و یک ریسک تجاری قلمداد شوند.

وزارت امنیت داخلی آمریکا اعلام نموده که قوانین امنیت ملی چین اجازه می دهد دولت این کشور شرکتها و شهروندان چینی را وادار کند محصولاتشان را دستکاری کرده و در جاسوسی و سرقت مالکیت معنوی مشارکت کنند و این شیوه را سرقت اطلاعات تحت حمایت دولت چین توصیف کرده است.

چاد اف ولف، وزیر موقت امنیت داخلی آمریکا دوشنبه هفته جاری در اظهاراتی چین را یک خطر واضح برای دموکراسی آمریکا توصیف کرد.

توصیه امنیتی وزارت امنیت داخلی آمریکا کمتر از یک ماه قبل از تغییر دولت و روی کار آمدن جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا صادر شده که انتظار می رود فرد مورد نظر خویش را برای وزارت امنیت داخلی معرفی نماید.

در دوران ترامپ مقامات آمریکایی به مقابله با آنچه که دزدی معنوی چین از شرکتهای آمریکایی می خواندند، متمرکز شدند.

بر اساس گزارش زدنت، کریستوفر ری، مدیر اف بی آی در مصاحبه با فاکس نیوز در ژوییه ۲۰۲۰ گفته بود نیمی از ۵۰۰۰ پرونده ضد جاسوسی این سازمان در ارتباط با سرقت فناوری آمریکایی توسط چینی هاست.

منبع:

1399/10/05
01:07:44
5.0 / 5
1233
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
devsoft