در جریان حمله سایبری؛

هكرها اطلاعات واكسن فایزر را در اروپا دزدیدند

هكرها اطلاعات واكسن فایزر را در اروپا دزدیدند

توسعه نرم افزار: اطلاعات و اسناد در رابطه با واکسن کرونای شرکت فایزر به شکل غیرقانونی در جریان یک حمله سایبری به رگولاتوری دارویی اتحادیه اروپا به دست هکرها افتاده است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از فرنس ۲۴، شرکت فایزر ساعاتی قبل اعلام نمود که اطلاعات واکسن کرونای این شرکت هک شده است. شرکت آلمانی همکار فایزر موسوم به بی و ان تک نیز این مساله را تأیید کرده است.
رگولاتوری دارویی اتحادیه اروپا که وظیفه ارزیابی و تأیید داروها و واکسن های مورد استفاده در اتحادیه اروپا را بر عهده دارد حمله را تأیید کرده، اما جزئیات بیشتری دراین زمینه افشا نکرده است.
فایزر و بی و ان تک مدعی شده اند که اطلاعات شخصی مشارکت کنندگان در تزریق آزمایشی واکسن این شرکت به دست هکرها نیفتاده است و اما همین طور اعلام نموده اند که انجام این حمله سایبری تأثیری بر زمان بندی بررسی واکسن فایزر و تأیید آن جهت استفاده در کشورهای اروپایی نخواهد گذاشت.
هنوز عامل یا عوامل این حمله، زمان وقوع آن و میزان اطلاعات سرقت شده معین نیست و هیچ فرد و گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. برمبنای اعلام رگولاتوری دارویی اتحادیه اروپا برخی اسنادی که به دست هکرها افتاده مربوط به مجوزهای رگولاتوری برای تأیید استفاده از واکسن کرونای فایزر است و این اسناد برای دیگر کشورها و شرکت هایی که در کوشش برای تولید واکسن مورد اشاره هستند، باارزش است.
در این اسناد اطلاعاتی در مورد ماهیت واکسن کرونای فایزر، نحوه عملکرد آن در بدن، میزان کارآیی، خطرات و اثرات جانبی آن و برخی دستورالعمل های دیگر وجود دارد. همین طور لیستی از همکاران فایزر در تولید واکسن کرونا در این اسناد وجود داشته که ممکنست سبب حمله سایبری به آنها نیز صورت بگیرد. رگولاتوری دارویی اتحادیه اروپا قبلاً قول داده بود پروسه بررسی و تأیید واکسن فایزر را تا ۲۹ دسامبر به انتها برساند.


منبع:

1399/09/22
12:29:43
5.0 / 5
1257
تگهای خبر: شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
devsoft