انجمن ملی روابط كار آمریكا:

گوگل به جاسوسی و اخراج غیرقانونی كاركنان متهم شد

گوگل به جاسوسی و اخراج غیرقانونی كاركنان متهم شد

برمبنای اعلام انجمن ملی روابط کار آمریکا، گوگل با نقض قوانین کار ایالات متحده از کارکنانی که قصد اخراج آنها را داشته جاسوسی کرده تا بر دامنه اتهامات آنها بیفزاید.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ورج، کارکنان اخراجی از گوگل افرادی بوده اند که اعتراضات مسالمت آمیز ضد سیاست های این شرکت را سازماندهی کرده بودند. برخی از این افراد اخراجی شکایاتی را در انجمن ملی روابط کار آمریکا به ثبت رسانده اند و موضوع توسط این انجمن علنی شده است.
در صدر این معترضان دو کارمند سابق گوگل به اسامی لورنس برلند و کاترین اسپایرز قرار دارند که هر دو در اواخر سال ۲۰۱۹ از گوگل اخراج شدند. برلند اعتراض ضد همکاری گوگل با شرکت مشاوره ای آر آی آی را سازماندهی کرد. این شرکت به سبب فعالیت ضد کوشش های اتحادیه های کارمندی و کارگری آمریکا شهرت دارد. اسپایرز هم سازماندهی اعتراضات ضد این شرکت در فضای مجازی را بر عهده داشت.
انجمن ملی روابط کار آمریکا در بیانیه خود دراین زمینه تصریح کرده که اقدام گوگل دراین زمینه غیرقانونی بوده و به مفهوم انتقام گیری است. گوگل با نقض قوانین کار ایالات متحده از کارکنانی که قصد اخراج آنها را داشته جاسوسی کرده تا بر دامنه اتهامات آنها بیفزاید.
انتظار می رود رسیدگی قضائی به این شکایات ظرف هفته های آتی آغاز شود و در صورت شکست گوگل در دادگاه این شرکت موظف به استخدام مجدد افراد اخراجی و پرداخت حقوق به آنها بابت مدت بیکاری آنهاست.
گوگل قبل از این به سبب پرداخت ۹۰ میلیون دلار پول به اندی روبین مدیر ارشد خود پس از اخراج از این شرکت به سبب آزار جنسی ده ها کارمند زن به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. این اقدام گوگل موجب یک اعتراض عمومی ۲۰ هزار نفری ضد این شرکت شد.
تصمیم گوگل برای همکاری با وزارت دفاع آمریکا بر سر یک طرح هوش مصنوعی برای ارتقای قابلیت های پهپادهای نظامی پنتاگون بمنظور انجام حملات هوایی نیز به اعتراضات گسترده انجامید. در سال ۲۰۱۸ بیش از ۳۱۰۰ کارمند گوگل با تنظیم دادخواستی آنلاین خواهان تغییر تصمیم گوگل دراین زمینه شدند.

1399/09/14
22:25:39
5.0 / 5
1271
تگهای خبر: آمریكا , آنلاین , حقوق , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
devsoft