رئیس سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر:

تعداد كاربران فضای مجازی در كشور 40 میلیون نفر است

تعداد كاربران فضای مجازی در كشور 40 میلیون نفر است

به گزارش توسعه نرم افزار رئیس سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر، آمار مصرف فضای مجازی در كشورمان را 40 میلیون نفر اعلام نمود و اظهار داشت: بینندگان تلویزیون در كشورمان در ماه های اخیر چندین برابر شده است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از مهر، صادق امامیان در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما اضافه کرد: یکی از استفاده های مهم فضای مجازی، عملکرد شبه رسانه ای آن است، برای اینکه از محصولاتی، چون صوت و تصویر استفاده می نماید.
او افزود: پیام رسان ها جزو رسانه های فضای مجازی محسوب نمی شوند، برای اینکه پیام رسان ها مبتنی بر متن و نوشتار هستند و از صوت و تصویر بهره ای نمی برند.
امامیان اشاره کرد: حجم وسیعی از اینترنت مصرفی جهان به تماشا یا دانلود ویدئو مربوط می شود، بدین جهت طبق آمارهای جهانی، تا سال ۲۰۲۱ بیش از ۸۰ درصد ترافیک اینترنت دنیا به ویدئو اختصاص خواهد یافت.
او اضافه کرد: برمبنای آمارهای گوناگون، مصرف مردم جهان از رسانه های مجازی در هفت ماه اخیر به دو برابر افزایش یافته که البته علت اصلی آنرا می توان افزایش اوقات فراغت و در خانه ماندن اجتماعی عنوان نمود.
رئیس سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر، آمار مصرف فضای مجازی و رسانه های کاربرمحور در کشورمان را ۴۰ میلیون نفر اعلام نمود و افزود: طبق نظرسنجی های صدا و سیما، بینندگان تلویزیون در کشورمان هم در ماه های اخیر چندین برابر شده به شکلی که هم اکنون صدا و سیمای کشورمان حدود ۹۰ درصد جمعیت کشور را تحت پوشش خود قرار داده است.
رئیس سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر اظهار داشت: رسانه های تصویر محور اجتماعی، سلاطین اطلاعات در جهان محسوب می شوند.
صادق امامیان اضافه کرد: رسانه های مجازی صوت و تصویر محور با جمعیت کاربر بیش از دو میلیارد نفر در جهان امروزه بعنوان پایگاه قوی و پر قدرت اطلاعات از سراسر دنیا محسوب می شوند که طبق قانون مصوب سال ۲۰۱۸ اروپا که البته هفته پیش لازم الاجرا شد، این رسانه ها باید نزد سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر هر کشور به ثبت برسند.
او با پرداختن به خبرساز شدن رسانه های مجازی تیک تاک در آمریکا اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا ظهور یک رسانه مجازی با بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر را نوعی خط و تهدید می داند برای اینکه برای ترامپ مهمست که چرا یک رسانه مجازی با این حجم از اطلاعات دقیق و بستر مناسبی برای تبلیغات میلیاردی، چرا تحت اختیار دولت آمریکا نیست، بدین جهت رسانه های مجازی امروز به صورتی به جنگ دو ابرقدرت جهان (آمریکا و چین) رفته اند.
امامیان افزود: دارا بودن یک رسانه مجازی بومی و ملی جزو ابعاد جدید حکمرانی ملی یک دولت قرار می گیرد، بدین جهت در آمریکا و اروپا شاهد می باشیم که رسانه؛ دیگر تنها در ابعاد یک فعالیت فرهنگی محدود تعریف نمی گردد.
او از پالایش محتواهای غیرقابل دفاع در فضای مجازی توسط واحد نظارت بر محتوای سازمان تنظیم و مقررات آگاهی داد و اضافه کرد: با تمام نظارت های دقیقی که در حال انجام می باشد، متأسفانه مشکلات محتوایی حل نخواهد شد برای اینکه در فضای مجازی و رسانه های جمعی مجازی فیلم ها و سریال هایی وجود دارد که با فرهنگ ایرانی ما مغایرت دارد اما با چسباندن زیرنویس نامتعارف بر روی آنها به خورد فکر و ذهن مردم داده می شود اما با این وجود مردم می توانند شکایات خود از این نوع محتواها را اعلام نمایند. در بعضی موارد یک ساعته و در مواردی هم حداکثر یک هفته ای به شکایات آنها رسیدگی و اعمال قانونی صورت می پذیرد.
امامیان اظهار داشت: هم اکنون هیچ مجموعه غیرمجاز و غیرقانونی جهت ارائه محتوا و فیلم و سریال در کشور فعال نیست البته ممکنست برخی با تغییر آدرس وبگاه خود برای مدتی کوتاه فعالیت غیرمجاز داشته باشند اما در بین مدت و بلندمدت امکان فعالیت آنها وجود ندارد.


منبع:

1399/07/18
21:50:59
5.0 / 5
1842
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
devsoft