افتتاح فاز نخست شبكه هوشمند مدارس با مشاركت همراه اول

افتتاح فاز نخست شبكه هوشمند مدارس با مشاركت همراه اول

به گزارش توسعه نرم افزار فاز نخست شبكه هوشمند مدارس عصر روز گذشته با اتصال ۶۲۷۶۴ مدرسه شهری و روستایی توسط گروه مخابرات و همراه اول، راه اندازی شد.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از مهر، فاز نخست «شبکه هوشمند مدارس (دانا)» دوشنبه ۱۴ مهرماه در آئین بهره برداری از طرح های ملی روستایی و عشایری با حضور رئیس جمهور و به صورت نمادین در یکی از روستاهای کنارک سیستان و بلوچستان راه اندازی شد و بدین ترتیب بیشتر از ۷۶ هزار مدرسه شهری و روستایی در مناطق دور افتاده به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.
در اجرای این طرح ملی و با همت «گروه مخابرات و همراه اول» بعنوان بزرگترین هلدینگ ارتباطی ایران، ۶۲۷۶۴ مدرسه شهری و روستایی به اینترنت پرسرعت متصل شدند که سهمی ۸۲ درصدی از مجموع مدارس حاضر در این فاز را شامل می‎ شود.
حسن روحانی رئیس جمهور در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از وزارت ارتباطات بابت راهبری این پروژه، از برقراری عدالت آموزشی ابراز خشنودی کرد.
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم با اشاره به اینکه بخش مهمی از توان وزارت ارتباطات برای تحقق عدالت ارتباطی صرف شد، اظهار نمود: تابحال حدود ۹۵ درصد روستاها به تلفن همراه و ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات دسترسی دارند.
وی با اشاره به اینکه تلاش می نماییم این میزان دسترسی تا آخر کار این دولت به ۱۰۰ درصد برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار برسد و ضمن تشکر از اپراتورهای مجری این پروژه بیان نمود: با عنایت به دستور رئیس جمهوری، پیگیر آماده کردن زیرساخت های تحقق عدالت آموزشی در دوران کرونا با فراگیری آموزش الکترونیکی بودیم که بر این اساس توانستیم برای ۱۳ میلیون دانش آموز، یک میلیون معلم و کادر آموزشی، چهار میلیون دانشجو و ۱۰۰ هزار استاد اینترنت مجانی فراهم نماییم.
بنابر این گزارش، با اتصال ۷۶ هزار مدرسه دیگر به شبکه هوشمند مدارس، میزان اتصال به «دانا» به ۹۴ درصد رسید که گروه «مخابرات و همراه اول» در برقراری اتصال ۲۴۴۳۱ مدرسه روستایی و ۳۸۳۳۳ مدرسه شهرهای دور افتاده به اینترنت پرسرعت، در فاز نخست این پروژه ملی نقش آفرینی کردند.
همچنین لازم به ذکر است، پیش از این «همراه اول» در جهت مسؤولیت اجتماعی خود با طراحی و پیاده سازی پلت فرم شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) نقش پررنگی در فراگیری آموزش مجازی در کشور ایفا و به برگزاری غیرحضوری کلاس های دانش آموزان کمک کرده بود. الان بیشتر از ۱۱ میلیون دانش آموز و حدود ۱۱۴ هزار مدرسه در شبکه شاد احراز هویت شده اند و از خدمات این پلت فرم استفاده می نمایند.


منبع:

1399/07/16
14:17:21
5.0 / 5
1587
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
devsoft