سیستم های ویندوزی در خطر هك شدن

سیستم های ویندوزی در خطر هك شدن

به گزارش توسعه نرم افزار شركت HP جزئیاتی از سه نقص موجود را انتشار كرد كه مهاجمان به واسطه آن سیستم های ویندوزی را تحت فرمان خود قرار داده و چندین عمل تخریبی -نظیر انجام حملات دیكشنری، دسترسی غیر مجاز از راه دور به منابع و افزایش بهره برداری- را انجام دهند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، شرکت HP با انتشار جزئیاتی از سه نقص موجود در HP Device Manager اعلام کرد، مهاجمان از راه این سه نقص، سیستم های ویندوزی را تحت فرمان خود قرار می دهند. این صدمه پذیری ها می توانند به مهاجمان اجازه دهد چندین عمل تخریبی - نظیر انجام حملات دیکشنری، دسترسی غیر مجاز از راه دور به منابع و افزایش بهره برداری- را انجام دهند.
این صدمه پذیری ها و نقص های بالقوه در نسخه های خاصی از HP Device Manager شناسایی شده اند و امکان دارد به حساب های محلی مدیریت شده در Device Manager به علت ضعف در اجرای رمزگذاری در معرض حملات دیکشنری قرار بگیرند و یا به یک عامل مخرب اجازه دسترسی از راه دور به منابع غیر مجاز را بدهد و یا یک عامل مخرب دسترسی های SYSTEM را به دست آورد.
شرکت HP سفارش ای امنیتی را منتشر نموده است که شامل جزئیاتی در مورد سه صدمه پذیری حیاتی و با شدت بالاست که HP Device Manager را تحت تاثیر قرار می دهند. درواقع، HP Device Manager به مدیران اجازه می دهد تا مشتریان HP thin را از راه دور مدیریت کنند. این نقص ها توسط محققان اطلاعاتی Nick Bloor در اختیار HP قرار گرفته است. مهاجم می تواند از این سه مورد برای دستیابی به امتیازات SYSTEM در دستگاه های مورد نظر chain کرده و بر آنها مسلط شود.
پایگاه اینترنتی securityaffairs نوشت: متأسفانه، HP هنوز برای رسیدگی به مشکلات امنیتی دو صدمه پذیری از سه صدمه پذیری موجود، به روزرسانی های امنیتی منتشر نکرده و فقط یکی از صدمه پذیری‎ ها رفع شده است. با این وجود، این شرکت HP روش هایی را برای رفع نواقص، در اختیار مشتریان قرار می دهد که تا حدی خطرات امنیتی را کم کند.
کارشناسان معاونت بررسی مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری هم به دنبال هشدارهای شرکت HP از کاربران HP Device Manager خواسته اند دسترسی ورودی به پورت مدیریت دستگاه ۱۰۹۹ و ۴۰۰۰۲ را فقط به IPهای معتبر یا localhost محدود و حساب dm_postgres را از پایگاه داده Postgres حذف نمایند. طلاعات فنی این صدمه پذیری در این لینک آمده است.
به روز کردن رمز ورود حساب dm_postgres درDevice Manager Configuration دستگاه و ایجاد یک قانون ورودی برای پیکربندی (۴۰۰۰۶) PostgreSQL listening port در پیکربندی فایروال ویندوز فقط برای دسترسی Localhost، از دیگر سفارش ها و راهکارهای ایمن کردن HP Device Manager دستگاه ها در مقابل مهاجمان سایبری برشمرده شده است.1399/07/15
11:57:36
5.0 / 5
1823
تگهای خبر: اینترنت , سیستم , شركت , ویندوز
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
devsoft