فاز نخست شبكه هوشمند مدارس افتتاح می شود

فاز نخست شبكه هوشمند مدارس افتتاح می شود

به گزارش توسعه نرم افزار فاز نخست شبكه هوشمند مدارس كشور فردا با دستور رئیس جمهوری، به صورت رسمی افتتاح می شود.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، زمانی که دولت یازدهم آغاز به کار کرد، تعداد معدودی از روستاهای کشور دارای ارتباط اینترنتی بودند؛ اما دولت دوازدهم با تاکید بر «عدالت ارتباطی» که از مصادیق «عدالت اجتماعی» است گام های بلندی دراین زمینه برداشت. در همین راستا اتصال تمامی شهرها و اتصال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار سراسر کشور به شبکه ملی اطلاعات و نسل سوم و چهارم تلفن همراه در دستور کار قرار گرفت.
همینطور در امتداد تحقق «عدالت آموزشی» و بمنظور بهره مندی تمامی دانش آموزان کشور از مزایای آموزش مجازی، ۳۸ هزار و ۳۳۳ مدرسه شهری و ۳۸ هزار و ۶۷ مدرسه روستایی به پوشش شبکه هوشمند مدارس کشور خواهند پیوست.
در این راستا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود که روز دوشنبه با حضور رئیس جمهوری و بوسیله ویدئو کنفرانس، فاز نخست شبکه هوشمند مدارس کشور با اتصال بیشتر از ۷۶ هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات به صورت رسمی شروع به کار می کند.
بر طبق این گزارش، به زودی تمامی مدارس کشور تحت پوشش شبکه هوشمند قرار می گیرند.
به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - سال قبل از تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش برای اتصال تمامی مدارس کشور به شبکه ملی اطلاعات و هوشمندسازی آنها آگاهی داده بود. هرچند، شیوع ویروس کرونا در کشور و محرومیت استانها و مدارس روستایی از اتصال به اینترنت، اهمیت این مساله را بیشتر از پیش آشکار کرد.
آذری جهرمی همینطور ۱۲ شهریورماه امسال، اعلام کرده که با همکاری وزارت آموزش و پرورش، کار اتصال پرسرعت و مجانی همه ی مدارس کشور به شبکه ی ملی اطلاعات به انتها رسید تا ⁧‫دسترسی همگانی‬⁩ به آموزش مجازی محقق شود.
منبع:

1399/07/14
13:37:37
5.0 / 5
1727
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , شبكه , فناوری
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
devsoft