شكایت به دادگاه؛

استارت آپ های هندی مقابل گوگل متحد می شوند

استارت آپ های هندی مقابل گوگل متحد می شوند

استارت آپ های هندی تصمیم دارند با اتحاد با یكدیگر مقابل سلطه بیش از اندازه گوگل بر اپلیكیشن های كلیدی به دولت هند یا دادگاه شكایت كنند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از رویترز، حدود۱۲ استارت آپ فناوری در هند که از سلطه گوگل بر اپلیکیشن های کلیدی خسته شده اند، تصمیم دارند این شرکت آمریکایی را به چالش بکشند. این شرکت ها مشغول بررسی روش های مختلف برای این امر همچون شکایت به دولت هند و دادگاه هستند.
هرچند گوگل همکاری نزدیکی با بخش نوپای استارت آپ ها در هند دارد و مشغول افزایش سرمایه گذاری خود در این بخش است، اما بتازگی به علت برخی عملکردهای ناعادلانه، شرکت های هندی را عصبانی کرده است.
درهمین راستا کارآفرینان هندی در هفته گذشته با برگزاری دو ویدئو کنفرانس استراتژی های مختلف برای اقدامی مقابل گوگل را بررسی کردند.
دینش آگراوال مدیر ارشد اجرائی شرکت تجارت آنلاین «ایندیا مارت» می گوید: این یک جنگ سخت خواهد بود. گوگل دیر یا زود در این مبارزه می بازد.
به گفته او مدیران ارشد اجرائی شرکت ها برای ایجاد یک اتحادیه جدید استارت آپی بحث و گفتگو کردند که هدف اصلی آن اعتراض به دولت هند و دادگاه ها مقابل گوگل است.
در هند نیم میلیارد کاربر تلفن هوشمند وجود دارد که ۹۹ درصد آنها از موبایل های اندرویدی استفاده می نمایند. بعضی از استارت آپ های هندی معتقدند همین منجر به گسترش سلطه گوگل بر انواع اپ ها و خدمات مختلف در این کشور شده است. اما شرکت آمریکایی این ادعا را رد می کند.
ماه گذشته گوگل اپلیکیشن پرداخت Paytm را به علت نقض قوانین از پلی استور خود حذف نمود و این سرآغاز اعتراضات استارت آپ های هندی شد.
البته چند ساعت بعد و بعد از آنکه Paytm تغییراتی در اپ ایجاد کرد، گوگل باردیگر آنرا در پلی استور ارائه کرد.

1399/07/13
21:24:53
5.0 / 5
1748
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
devsoft