فعال سازی بسته های مجانی برای معلمان

فعال سازی بسته های مجانی برای معلمان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از فعال سازی بسته سه ماهه مجانی برای ۷۰۰ هزار معلم اطلاع داد و اعلام نمود كه این فعالسازی به تدریج تا هفته اول مهر تمام می شود.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، مدارس و دانشگاه ها از هفته ابتدایی اسفند یعنی از همان زمان ورود ویروس کرونا به ایران تعطیل شدند و با تعطیلی کلاس ها، مبحث آموزش مجازی عنوان شد. اما یکی از مهم ترین چالش های آموزش آنلاین، دسترسی دانش آموزان و دانشجویان به اینترنت عنوان شد و اینکه شرکت در کلاس های آنلاین دانشگاهی نیازمند حجم بالایی از اینترنت است و برای دانشجویان هزینه بالایی خواهد داشت.
با ادامه دار شدن روند تعطیلی مدارس و هزینه ای که به علت استفاده از محتوای تصویری و ویدیویی به معلمان و دانش آموزان تحمیل می شد، استفاده از شبکه شاد در همه اپراتورها مجانی شد و وزیر ارتباطات همینطور اعلام نمود تمهیداتی برای عرضه بسته های اینترنتی مجانی برای دانش آموزان و معلمان در نظر گرفته شده است.
در این راستا و به نقل از وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به اینکه استفاده از شبکه شاد در سرتاسر کشور مجانی شده است، اظهار داشت: همه اپراتورها استفاده از این شبکه را برای دانش آموزان و معلمان مجانی کردند. معلمان به غیر از شبکه شاد برای آموزش مجازی احتیاج به بسته هایی داشتند که مقرر شد از ساعت ۲۰ امشب بسته های سه ماهه مجانی برای ۷۰۰ هزار معلم و کادر آموزشی سراسر کشور که فروردین ماه در سامانه وزارت ارتباطات ثبت نام کرده بودند، فعال شود.
وی ادامه داد: آن دسته از معلمانی که الان بسته های فعالی دارند این بسته ها برایشان ذخیره می شود و بعد از اتمام بسته سه ماهه از آن بسته ها می توانند استفاده کنند. تمدید این بسته های آموزشی معلمان منوط به ارزیابی شرایط بعد از این سه ماه است و اگر آموزش مجازی ادامه داشته باشد برای آن هم برنامه ریزی می نماییم.

بسته های ویژه برای دانش آموزان
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره بسته ویژه دانش آموزان هم اظهار داشت: یک سری سایت های سفید در دسترس دانش آموزان قرار می گیرد که هماهنگی های لازم با وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته است و این بسته می تواند از راه اپراتورهای خانگی و تلفن همراه به صورت مجانی استفاده گردد و با همان شماره تلفنی که دانش آموزان در شبکه شاد ثبت نام کرده اند این بسته قابل استفاده می باشد. استفاده از آن بسته ها علاوه بر شبکه شاد در پیام رسان های داخلی هم خواهد بود که تلاش می نماییم این بسته تا اول مهر فعال شود.
آذری جهرمی از اتصال مجانی ۸۶ هزار مدرسه در سرتاسر کشور به اینترنت اطلاع داد و اظهار داشت: الان مدارس در حال استفاده هستند. سه بسته دیگر برای دانشگاه ها، دانشجویان و اساتید وعده داده بودیم که از آغاز مهر همه دانشگاه هایی که وزارت علوم به ما اعلام نموده باشد، سایت های آموزشی موردنیازشان مجانی خواهد بود. بسته ای هم برای دانشجویان و اساتید برنامه ریزی کرده ایم که فرایند ثبت نام آن هم تا ابتدای مهر شروع می شود.
وی تصریح کرد: با این اقدامات عدالت آموزشی مورد تاکید مقام معظم رهبری تحقق می یابد و دستور رئیس جمهوری هم عملی می شود. ما در کنار دانش آموزان، معلمان، دانشجویان و اساتید هستیم و علاوه بر تأمین زیرساخت در هزینه آنها هم مشارکت می نماییم تا هیچ کسی از تحصیل باز نماند.




منبع:

1399/06/25
13:08:10
5.0 / 5
1971
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
devsoft