فناوری تشخیص چهره ۳۸ درصد از گوشیها خطا می كند

فناوری تشخیص چهره ۳۸ درصد از گوشیها خطا می كند

توسعه نرم افزار: فناوری تشخیص چهره و احراز هویت هوشمند حدود نیمی از گوشیهای هوشمند برندهای مختلف درست كار نمی نماید.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، یكی از فناوری های جدیدی كه در سالهای اخیر در گوشیهای هوشمند از استقبال بی نظیری برخوردار شده و هم اكنون خیلی از شركت های تولیدكننده موبایل از آن برای به روزرسانی پلت فرم و امكانات موجود در گوشیهای هوشمند خود بهره می برند فناوری تشخیص چهره است، اما برمبنای تازه ترین گزارش های انتشار یافته، حدود نیمی از گوشیهای مورد بررسی در احراز هویت و تشخیص چهره كاربرانشان مشكل دارند و به خوبی و درستی كار نمی كنند.

كارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی Consumentenbond اخیرا پس از بررسی های صورت گرفته اعلام نموده اند كه ۴۲ دستگاه گوشی هوشمند از ۱۱۰ گوشی هوشمند مورد بررسی از برندهای مختلف یعنی معادل ۳۸ درصد از گوشیهای هوشمند نتوانسته اند عملكرد درستی را از خود به نمایش بگذارند و چهره و هویت كاربران و صاحبان گوشی هوشمند مذكور را نتوانستند به خوبی شناسایی كنند.

پیشتر باز گزارش های متعددی در فضای مجازی انتشار یافته بود كه نشان می داد خیلی از گوشیهای هوشمند از برندهای گوناگون در شناسایی افراد گرفتار اشتباه شده و به راحتی فریب خورده اند. در یكی از این اخبار، كارشناسان فعال در حوزه فناوری از ماسك های سه بعدی شبیه سازی شده بهره برده بودند كه پس از آن دریافتند این ماسك ها به راحتی سنسور و حسگرهای فناوری تشخیص چهره هوشمند را فریب داده و به آنها امكان ورود و دسترسی به اطلاعات شخصی كاربر موردنظر را داده است.

البته در خیلی از موارد كه كارشناسان اهتمام داشته اند تنها با استفاده از آرایش، گریم، میكاپ و یا تصویر صاحب گوشی هوشمند، این فناوری فریب دهند، با شكست مواجه گشته اند.

بر اساس این گزارش كه در وب سایت زد دی نت آمده است، گوشیهای هوشمند از برندهای ایسوس، بلك بری، هواوی، لنوو، ال جی، نوكیا، سامسونگ، سونی و شیائومی همگی با خطا در فناوری تشخیص چهره هوشمند مواجه گشته اند.

این كارشناسان در تحقیقات و بررسی های خود همین طور دریافته و اعلام نموده اند كه فناوری تشخیص چهره و احراز هویت هوشمند بكار رفته در گوشیهای آیفون در مقایسه با سایر گوشیهای هوشمند از برندهای مذكور از قدرت و دقت بسیار بیشتری برخوردار بود كه البته آن هم در اخبار متعددی از طرف هكرها با خطا مواجه شده بود.


1397/10/16
14:15:03
5.0 / 5
4458
تگهای خبر: آیفون , فناوری , مجازی
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
devsoft