وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران:

اتفاقات فضای مجازی را نادیده نمی گیریم، فیلترینگ جواب نمی دهد

اتفاقات فضای مجازی را نادیده نمی گیریم، فیلترینگ جواب نمی دهد

توسعه نرم افزار: وزیر ارتباطات اظهار داشت: وقتی صحبت از مخالفت با فیلترینگ می شود مفهومش این نیست كه بگوییم اتفاقاتی كه می افتد را نادیده می گیریم.به گزارش خبرنگارمهر، محمدجواد آذری جهرمی پنجشنبه شب در حاشیه بازدید از نمایشگاه شهرهوشمند مشهد در جمع خبرنگاران اظهاركرد: وقتی صحبت از مخالفت با فیلترینگ میگردد مفهومش این نیست كه بگوییم اتفاقاتی كه می افتد را نادیده می گیریم.
وی اضافه كرد: اساسا اشكالات و مخاطرات جدی در فضای مجازی وجود دارد و اتفاقاتی باز در این حوزه رخ می دهد اما این فضا می تواند تبدیل به بستری شود كه در كشور مورد استفاده قرار بگیرد و جوانان از آن برای توسعه كسب و كار خودشان استفاده كنند و روی این بستر كسب و كار بومی شكل بگیرد.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: از نظر بحث امنیتی سوژه كلان داده ها می تواند مهم باشد اما یك روز و دو روز نیست كه ما در كشور با مسئله فیلترینگ مواجهیم، واقعیت این است كه تجربه نشان داده فیلترینگ جواب نمی دهد.
جهرمی اظهار داشت: نمی گردد وزرات ارتباطات تنها در عرصه فضای مجازی باشد و دیگران مدام مطالبه كنند وبرای توسعه این حوزه باید حركت همسو و هم جهت بین مسئولان و توجیه و همراهی مردم را نیاز داریم.
وی درباب احتمال فیلترینگ برخی شبكه های اجتماعی در كشور بیان كرد: فیلترینگ در كشور یا باید توسط شورای تعیین مصادیق مجرمانه صورت گیرد كه به سبب عدم موافقت دولت سوژه در این شوراطرح نشده است و یا باید دادگاه حكم بدهد.

1397/10/15
13:15:34
5.0 / 5
4825
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
devsoft