درگذشت یكی از معماران اینترنت در ۸۱ سالگی

درگذشت یكی از معماران اینترنت در ۸۱ سالگی

توسعه نرم افزار: لری رابرتس یكی از معماران و خالقان اولیه اینترنت دارفانی را وداع گفت. وی به سبب نقشی كه در طراحی شبكه آرپانت - كه به پدربزرگ اینترنت مشهور است- ایفا كرد، شهرت دارد.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از انگجت، وی در تاریخ ۲۶ دسامبر و در سن ۸۱ سالگی دارفانی را وداع گفت. بااینكه وی به اندازه افرادی همچون تیم برنرز لی و وینت سرف شهرت نداشت، اما تصمیمات كلیدی وی در نحوه عملكرد و رفتار اینترنت در سال های بعد نقش آفرین بود.
وی در دهه ۱۹۶۰ میلادی مفهوم شبكه های كامپیوتری را بیان كرد و در زمانی كه رابرت تیلور رئیس اداره فنون پردازش اطلاعات آرپا وابسته به ارتش آمریكا به دنبال فردی برای اتصال كامپیوتر های تحقیقاتی آرپا به یكدیگر می گشت، وی بعنوان معمار و طراح اصلی این شبكه برگزیده شد.
البته وی در بررسی ها و تلاش های اولیه خود در این زمینه موفق نبود و سرانجام تصمیم گرفته شد برای كسب موفقیت در این زمینه از كامپیوتر های كوچك تر استفاده گردد كه شبكه ای كردن آنها آسان تر باشد. وی سرانجام پس از تلاش های فراوان شبكه آرپانت را تاسیس كرد و جابجایی بسته های حاوی داده را در شبكه های كامپیوتری ممكن كرد.
وی در سال ۱۹۷۳ آرپا را ترك كرد و وینت سرف و باب كان تلاش های وی را ادامه دادند. وی به تجاری سازی ایده تبادل بسته های داده از راه شبكه های كامپیوتری كمك شایانی كرد و بدین منظور شركت خود تله نت را تاسیس كرد و توانست با تلاش زیاد كیفیت شبكه های كامپیوتری را ارتقا دهد.
شركت های بعدی تاسیس شده توسط او به نام های Caspian Networks و Anagran توانستند فناوری هایی مانند پخش ویدئو از راه شبكه های كامپیوتری را ابداع كنند.

1397/10/10
14:15:28
5.0 / 5
4441
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
devsoft