یك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس:

رونق مشاغل اینترنتی به جهش تولید می انجامد

رونق مشاغل اینترنتی به جهش تولید می انجامد

توسعه نرم افزار: یك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه بهانه تراشی هایی همچون گردنگیر به دریافت مجوزهای بی مورد در راه اقتصاد دیجیتال پذیرفتنی نیست، اظهار داشت كه در سال جهش تولید رونق كسب و كارهای اینترنتی به معیشت مردم و آسودگی خیال آنها در تامین نیازهای روزانه كمك می نماید.


سمیه محمودی در گفت و گو با ایسنا با تاکید بر ضرورت توجه به کسب و کارهای اینترنتی در سال جهش تولید اظهار داشت: باید زمینه های تحقق اهداف سال جهش تولید فراهم شود؛ نه اینکه با بهانه تراشی هایی همچون ضرورت دریافت مجوزهای گوناگون و بی مورد از فروشندگان پلت فرم های آنلاین به کسب و کارهای خانگی و روستایی لطمه وارد شود.
وی مقابله با علم روز و کسب و کارهای جدید را مضر خواند و اضافه کرد: در شرایطی که تمایل مردم به خرید آنلاین بالا رفته نباید برای فعالیت فروشندگان حقیقی فروشگاه های آنلاین محدودیت ایجاد شود؛ چون فروشگاه های آنلاین در دروان کرونا در کاهش تردد مردم تاثیر بسزایی داشته اند.
این نماینده مجلس در عین حال اظهار داشت: باید تمامی مشاغل برای فعالیت خود مجوز داشته باشند، اما نباید با بهانه تراشی هایی مانند گردنگیر به دریافت مجوزهای گوناگون و بی مورد در جهت حذف فروشندگان حقیقی زیرمجموعه فروشگاه های آنلاین حرکت کرد؛ چونکه فروشگاه های آنلاین مجوز اختصاصی اتحادیه استارتاپ ها را دارند.
او همینطور اشاره کرد: پذیرفتنی نیست که دولت بجای پذیرش تکنولوژیهای جدید با آنها به مقابله و مخالفت بپردازد؛ آن هم فروشگاه های آنلاین که رونقشان موجب اشتغال زایی و رونق تولید می شود. حالا دنیا به سمت استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای رونق کسب و کارها می رود؛ اساسا در کشور ما هم رونق کسب و کارهای اینترنتی سبب جهش تولید، کمک به معیشت مردم و آسودگی خیال آنها در تامین نیازهای روزانه می شود.
محمودی در آخر با تاکید بر اینکه باید دولت و مجلس با تصویب قوانین جدید زمینه فعالیت کسب و کارهای اینترنتی را بیش از گذشته تسهیل کنند اظهار داشت که بروکراسی و پیچ و خم اداری در راه صدور مجوز سبب شده خیلی از افراد عطای فعالیت در عرصه کسب و کارهای جدید و مشاغل خانگی و روستایی همچون فروش اجناس شان بوسیله فروشگاه های اینترنتی را به لقای آن ببخشند؛ پس باید فکری برای بهبود این شرایط شود.
منبع:

1399/04/22
15:06:40
5.0 / 5
2660
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
devsoft