موبایل نخرید، ارزان می شود

موبایل نخرید، ارزان می شود

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری و تلفن همراه و لوازم جانبی اظهار داشت كه باتوجه به لغو ممنوعیت واردات تلفن همراه با ارزش بالای 300 یورو دلیلی برای افزایش قیمت موبایل وجود ندارد و قیمت ها باید به حالت قبل برگردد، بدین سبب بهتر است شهروندان برای خرید موبایل عجله نكنند.


ابراهیم درستی در گفت و گو با ایسنا، با انتقاد از انتشار خبر ممنوعیت واردات موبایل های بالای ۳۰۰ یورو، اشاره کرد: این خبر موجب افزایش قیمت موبایل شد و حتی قیمت بعضی از تلفن های همراه گران قیمت به ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان رسید.
وی با اعلان اینکه اعلام این خبر قیمت موبایل های کمتر از ۳۰۰ یورو را هم افزایش داد، اظهار داشت: بدین سبب عده ای می خواستند از این شرایط سود هنگفتی ببرند. بیش از یک میلیون تلفن همراه هنوز در سامانه ثبت نشد و مکالمه برقرار نشده که با بیان این خبر قیمت آنها هم افزایش پیدا کرد.
درستی ضمن قدردانی از مجموعه دولت، وزارت صنعت و وزارت ارتباطات برای منتفی اعلام کردن این مصوبه، اظهار نمود: از دستگاه های نظارتی می خواهیم اجازه ندهند عده ای از شرایط سو استفاده کنند و گرانی را به گردن مغازه داران بیاندازد. گرانی با گرانفروشی متفاوت می باشد و بیشتر مغازه داران جنس را گران می خرند، چونکه برخی شرکت ها چند دستگاه پز دارند و مغازه داران باید علاوه بر قیمت شفاف، یک قیمت هم زیر میز بکشند.
رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری و تلفن همراه و لوازم جانبی با اعلان اینکه بعضی از شرکت ها موبایل را فقط در فروشگاه های زیر نظر خودشان توزیع می کنند، اشاره کرد: این مسئله موجب وجود اختلاف قیمت فاحش در بازار می شود که ضرر آن به مصرف کننده می رسد و بدنامی آن برای مغازه دار است.
وی با اعلان اینکه با وجود لغو این مصوبه قیمت ها باید کاهش پیدا کند و دراین زمینه باید نظارت صورت گیرد، اشاره کرد: دلیلی برای افزایش قیمت وجود ندارد و به مصرف کنندگان می گویم برای خرید شتاب نکنند، فروشندگان هم سود عادلانه روی کالا بکشند و به وارد کنندگان تذکر می دهم از شرایط بحرانی سو استفاده نکنند.
درستی در آخر اشاره کرد: شرکت ها مکلف هستند کالای خودرا بین فروشندگان توزیع کنند، تعمیرکاران و با مشاهده پروانه کسب مطمئن شوند که افراد فروشنده هستند.
به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، بتازگی در ایام اخیر محدودیت واردات موبایل با ارزش بالای ۳۰۰ یورو که از طرف انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اعلام شده بود خبرساز شد، اما امروز این انجمن در اطلاعیه ای که با عنوان "شفاف سازی درباب محدودیت واردات موبایل با ارزش بالای ۳۰۰ یورو"، منتشر نموده، اعلام نموده که این تصمیم به سبب "محدودیت های اخیر ارزی و در جهت تامین حداکثری نیاز موبایل در کشور و کنترل و مدیریت بهینه واردات تمامی کالاها در کشور صورت گرفته است."
اما در نهایت روز گذشته در کمیته مشترک میان بانک مرکزی و وزارتخانه های صمت و ارتباطات و فناوری اطلاعات موضوع اعمال ممنوعیت واردات گوشیهای بالای ۳۰۰ یورو منتفی شد.1399/04/20
13:54:56
5.0 / 5
2762
تگهای خبر: بازار , خرید , شركت , فناوری
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
devsoft