معاون سازمان پدافند غیرعامل:

شبكه ملی اطلاعات صدمه پذیری سایبری را می كاهد

شبكه ملی اطلاعات صدمه پذیری سایبری را می كاهد

به گزارش توسعه نرم افزار معاون فناوری اطلاعات در سازمان پدافند غیرعامل اظهار داشت: اگر شبكه ملی اطلاعات به معنای كامل اتفاق بیفتد صدمه پذیری فضای سایبری كشور حتما كمتر خواهد شد.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از مهر، سردار باقری امروز در مراسم صدور گواهی امنیتی محصولات بومی حوزه فناوری اطلاعات بر لزوم امن سازی در این عرصه تاکید نمود.
وی اظهار داشت: با وجود اینکه تفکیک کار در حوزه امنیت سایبری در سازمان فناوری اطلاعات، مرکز افتای ریاست جمهوری و پدافند سایبری صورت گرفته اما وضعیت امنیت در دستگاهها و نهادهای حاکمیتی مناسب نمی باشد.
معاون فناوری اطلاعات در سازمان پدافند غیرعامل اضافه کرد: قرار بود در هر دستگاه اجرایی و حاکمیتی یک گروه واکنش هماهنگی رخداد (گوهر) ایجاد شود اما پیگیری های ما نشان داده است که تنها دو دستگاه اجرایی این تشکیلات را دارند و سایر دستگاهها به این مورد توجهی نکردند.
وی تصریح کرد: برای مبارزه با تهدیدات و شناخت صدمه های دستگاهها و مصون سازی در مقابل تهدیدات فضای مجازی باید مرکز ماهر، مرکز افتا، پدافند غیرعامل، گروههای گوهر و بخش خصوصی کار مشترک انجام دهند تا شاهد تحول اساسی در این بخش باشیم.
سردار باقری تصریح کرد: اگر شبکه ملی اطلاعات به معنای کامل راه بیافتد و شاهد داشتن سیستم عامل بومی، مرورگر بومی و جستوگر بومی و مواردی از این دست داشتیم صدمه پذیری سایبری حتما کمتر خواهد شد.
وی اظهار داشت: سازمان پدافند غیرعامل در چند کمیته جهت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات به وزارت ارتباطات کمک می نماید که یکی از این کمیته ها به بحث امنیت می پردازد و امیدوارم با همکاری مشترک حداکثری شاهد رفع دغدغه های این بخش باشیم.
معاون فناوری اطلاعات در سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: امنیت دستگاهها ضعیف است و باید کمک نماییم تا این مشکل حل شود البته هر دستگاه باید مسئول امن سازی فضای سایبر خود باشد و مراکزی مانند افتا، ماهر و پدافند غیرعامل نقش نظارتی داشته باشند. در این خصوص می توان از توانمندی های بخش خصوصی هم برای حل مشکلات کمک گرفت.

1399/03/18
21:59:08
5.0 / 5
2861
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
devsoft