نتایج یك بررسی نشان داد؛

مقدونیه و فیلیپین كانون های جدید انتشار اخبار دروغ كرونا

مقدونیه و فیلیپین كانون های جدید انتشار اخبار دروغ كرونا

به گزارش توسعه نرم افزار نتایج یك بررسی جدید نشان داده است دو كشور مقدونیه و فیلیپین به كانون های جدید انتشار اخبار دروغین و شایعات در مورد ویروس كرونا مبدل شده اند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ان بی سی نیوز، تحقیقاتی که در این حوزه توسط فیسبوک صورت گرفته نشان داده است دو کشور مورد اشاره محل میزبانی از تولیدکنندگان محتوای دروغین در مورد ویروس کرونا بوده اند و این شایعات به صورت گسترده در فیسبوک بازنشر شده اند.
یکی از سایت های اصلی منتشرکننده این نوع خبرها که محتوایش توسط کاربرانی به صورت گسترده در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک بازنشر می شود، Natural News است، که انبوهی از اخبار و ویدئوهای دروغین را در مورد ویروس کرونا میزبانی می کند.
این سایت انتشار ویروس کرونا را بخشی از تلاش دولت آمریکا برای کنترل جمعیت از راه تزریق واکسن های مضر برای سلامتی دانسته بود و حتی مدعی شده بود ماسک زدن خطر ابتلاء به کرونا را کاهش نمی دهد.
این سایت مدعی شده بود دکل های نسل پنجم تلفن همراه به گسترش ویروس کرونا کمک می کنند. سایت مورد اشاره سایت های همکار زیادی دارد که همچون آنها می توان به NewsTarget و Brighteon اشاره نمود.
فیس بوک از پاک کردن پست های حاوی اخبار دروغین این وبسایت اطلاع داده و از تلاش سازماندهی شده حامیان این سایت در کشورهای فیلیپین و مقدونیه برای بازنشر داده های مذکور اطلاع داده است. پس از بسته شدن صفحه رسمی سایت Natural News در فیسبوک، این سایت با راه اندازی گروه هایی درصدد انتشار اخبار دروغین خود است.

1399/03/11
13:50:33
5.0 / 5
2806
تگهای خبر: آمریكا , شبكه
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
devsoft