انگلستان دست رد بر سینه هواوی زد!

انگلستان دست رد بر سینه هواوی زد!

به گزارش توسعه نرم افزار بوریس جانسون، نخست وزیر انگلستان اخیرا از كاهش و قطع همكاری و مشاركت با شركت چینی هوآوی در توسعه شبكه ۵G اطلاع داده است.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، طبق گزارش روزنامه دیلی تلگراف به نقل از رویترز، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلستان تلاش دارند در سایه بحران پاندمی کرونا همکاری و مشارکت اپراتورهای مخابراتی فعال در این کشور را با شرکت چینی هوآوی در زمینه توسعه و راه اندازی شبکه ۵G به میزان قابل توجهی کم کند بگونه ای که در سال های آینده میزان مشارکت آنها در این خصوص به صفر برسد.
به نظر می آید که بعد از اولین مذاکرات تجاری و اقتصادی جانسون با دونالد ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا بعد از جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا، وی بیشتر از پیش در مورد قطع همکاری با شرکت های چینی به خصوص هواوی مصمم شده و تصمیم گرفته است که به این همکاری ها آخر دهد.
هنوز هواوی در این خصوص به گزارشگر رویترز هیچ گونه پاسخ و اظهار نظری نداشته است.
بر طبق این گزارش، جانسون از مقامات و مدیران اپراتورهای مخابراتی در انگلستان درخواست کرده که تا سال ۲۰۲۳ میلادی هیچ گونه همکاری و مشارکتی با شرکت های چینی نداشته باشند.
در واقع انتظار می رود تغییر و تحولات اساسی و بنیادی در روند همکاریهای مشترک میان هواوی با شرکت های انگلیسی که پیش تر از جانب دولت این کشور برای مشارکت در زمینه توسعه شبکه ۵G در این کشور چراغ سبز گرفته بودند، ایجاد خواهد شد.
بریتانیا در ژانویه سالجاری میلادی بود که به هوآوی اجازه داده بود با مشارکتی حداکثر ۳۵ درصدی به تأمین توسعه بخش های غیر ضروری و غیر حیاتی زیرساخت های نسل پنجم شبکه اینترنت همراه بپردازد.
ماجرا از اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی با ممنوعیت استفاده سران و مقامات کاخ سفید و دولت ترامپ از گوشیهای هوشمند و محصولات توسعه داده شده توسط شرکت های چینی نظیر هواوی و زد تی ای (ZTE) آغاز شد که پس از آن اتهاماتی نظیر احتمال جاسوسی از اطلاعات خصوصی کاربران آمریکایی و همینطور همکاری این شرکت ها با دولت چین عنوان شد که با وجود اینکه هواوی بارها تمامی این اتهامات را رد و تکذیب نمود، آمریکا به کوشش برای تخریب نام و آوازه این غول تکنولوژی و همینطور متقاعد کردن سایر کشورهای هم پیمانش نظیر استرالیا، نیوزلند، کانادا، ژاپن و خیلی از کشورهای اروپایی نظیر آلمان و بریتانیا ادامه داد.
با عنایت به افزایش روز افزون محبوبیت تکنولوژی های جدید و گسترش تلاش و فعالیت شرکت های مختلف تکنولوژی و اپراتورهای بین المللی برای برقراری و توسعه زیرساخت های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G، می توان اظهار داشت که یک ماراتن و رقابت تنگاتنگ میان این غول های تکنولوژی درگرفته است و هر یک از آنها در تلاشند اولین اپراتور و شرکت مخابراتی باشند که امکان دسترسی و بهره برداری از جدید ترین نسل اینترنت را در اختیار کاربرانشان قرار می دهند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که بعد از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی عرضه می شود.
شرکت هواوی بدون شک یکی از بزرگترین غول های تکنولوژی و اصلی ترین مهره های فعال در زمینه توسعه زیرساخت های شبکه اینترنت ۵G در جهان است که در طول یک سال گذشته از جانب دولت کشورهای خیلی از جمله آمریکا تحت فشارهای زیادی قرار گرفت و این امر تا حد زیادی جلوی گسترش فعالیت هایش را گرفت چونکه خیلی از این کشور قراردادهای همکاری خویش را با هواوی موقتاً متوقف اعلام نمودند تا نگرانی های امنیتی آنها برطرف شود.1399/03/04
15:13:35
5.0 / 5
3364
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
devsoft