كدام سایت ها اینترنت نیم بها دارند؟

كدام سایت ها اینترنت نیم بها دارند؟

توسعه نرم افزار: تفكیك ترافیك داخل از بین الملل و اعمال تعرفه ترجیحی برای وب سایت های داخلی با راه اندازی شبكه ملی اطلاعات صورت گرفت كه در ابتدا با لیستی از سایت های پربازدید شروع شده و سپس وب سایت های به تدریج در فهرست آی پی ها با تعرفه ترجیحی قرار گرفتند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، یکی از مهم ترین مزایایی که مورد توجه قرار گرفت، تفکیک تعرفه اینترنت داخل از بین الملل بود. بدین معنا که برای وب سایت ها با سرورهای داخلی در مقایسه با وب سایت های خارجی، تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته شد و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی از اینترنت ثابت و همراه، مطابق مصوبه سازمان رگولاتوری ملزم به رعایت این مساله در محاسبه هزینه اینترنت برای کاربران شدند.
اما اینکه کدام یک از وب سایت ها شامل این طرح باشند، از ابتدا محل پرسش بود؛ همزمان با بهره برداری از فازهای اول و دوم شبکه ملی اطلاعات و در گام نخست، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، فهرست ۱۰۰ سایت پرترافیک داخلی که سرورهای آنها در ایران قرار دارد را به اپراتورها و شرکت های اینترنت ارائه کرد که کاربران با مراجعه به این سایت ها تنها نصف هزینه را پرداخت کنند و مقرر شد این فهرست به مرور تکمیل شود.
در این راستا حسین فلاح جوشقانی - رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی - با اعلان اینکه تعرفه سایت های داخلی طبق مصوبه یک دوم است، به ایسنا اظهار داشت: لیستی بیش از ۲۰هزار سایت با تعرفه یک دوم وجود دارد. سازمان فناوری اطلاعات هم یک سامانه دارد که آنجا اعلام می کنند آی پی باید داخلی باشد و سپس به اپراتور اعلام می شود که تعرفه را یک دوم کند.
او همینطور درباره تعرفه پیام رسان های داخلی اظهار نمود: بیش از دو سال است برمبنای پیام رسان هایی که مرکز ملی فضای مجازی اعلام کردند، تعرفه ترجیحی وجود دارد. بدین ترتیب قیمت محتوای پیام رسان های داخلی طبق مصوبه یک سوم است که همین تعرفه توسط اپراتورها اعمال می شود.
به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، طبق اطلاعاتی که در وب سایت سازمان فناوری اطلاعات وجود دارد، پیام رسان های بیسفون، گپ، آی گپ، لنزور و سروش از تعرفه ترجیحی یک سوم برخوردار می باشند. طبق اطلاعاتی که در وب سایت سازمان فناوری اطلاعات وجود دارد، پیام رسان های بیسفون، گپ، آی گپ، لنزور و سروش از تعرفه ترجیحی یک سوم برخوردار می باشند. همین طور ۲۵ هزار و ۶۹۴ وب سایت داخلی تعرفه ترجیحی دارند که فهرست اسامی دامنه با میزبانی داخلی در این لینک موجود است.
منبع:

1399/02/30
13:37:14
5.0 / 5
2840
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شبكه , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
devsoft