فروش اطلاعات ۷۳ میلیون مشتری شركت های تجاری در وب

فروش اطلاعات ۷۳ میلیون مشتری شركت های تجاری در وب

توسعه نرم افزار: یك گروه هكری اطلاعات بیش از 75 میلیون نفر از مشتریان چند شركت تجاری را در فضای مجازی برای فروش عرضه نموده اند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از زد دی نت، اعضای گروه هکری ShinyHunters اطلاعات مشتریان بیش از ده شرکت تجاری را سرقت کرده اند و آنها را در وب تاریک یا دارک وب در معرض فروش قرار داده اند. قیمت فروش کل این اطلاعات ۱۸ هزار دلار است.
اعضای گروه هکری ShinyHunters در هفته گذشته نیز اطلاعات ۹۱ میلیون مشتری سایت خرید و فروش آنلاین توکوپدیا را در اندونزی سرقت کردند و اطلاعات ۱۵ میلیون نفر از آنها را در فضای آنلاین به رایگان منتشر نمودند. این هکرها از فروش کل اطلاعات ۹۱ میلیون مشتری هک شده به قیمت ۵۰۰۰ دلار آگاهی داده اند.
از جمله شرکت هایی که اطلاعات ۳۰ میلیون مشتری آنها سرقت شده می توان به سایت زوج یابی زوسک اشاره نمود. همین طور داده های ۱۵ میلیون مشتری سایت چت بوکس که خدمات چاپ آنلاین ارائه می دهد، سرقت شده است. سوشیال شیر کره جنوبی که در زمینه خدمات مد فعال است، نیز شاهد سرقت اطلاعات ۶ میلیون مشتری خود بوده است.
همچنین اطلاعات هشت میلیون مشتری سایت خدمات تحویل غذای هوم چف و اطلاعات ۵ میلیون مشتری سایت فروش آنلاین مین تد هک شده است. همچون دیگر سایت هایی که اطلاعات دو تا سه میلیون مشترک آنها سرقت شده می توان به روزنامه آنلاین کرونیکل آو هایر ادوکیشن، مجله کره ای جی جومیم و مجله حوزه سلامت مایندفول اشاره نمود.


منبع:

1399/02/21
23:13:35
5.0 / 5
2834
تگهای خبر: آنلاین , خدمات , خرید , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
devsoft