اطلاعات گوگل از تردد شهروندان در 131 كشور

اطلاعات گوگل از تردد شهروندان در 131 كشور

به گزارش توسعه نرم افزار اطلاعات گوگل نشان داده است در ایتالیا فعالیتهای خرده فروشی و تفریحی ۹۵ درصد و در اسپانیا تردد مردم به پارك ها ۹۲ درصد كمتر شده است. عبورو مرور در لندن هم ۸۰ درصد كاهش یافته است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از دیلی میل، گوگل با استفاده از اطلاعاتی كه به صورت مستقیم از دستگاه های كاربران جمع آوری كرده نشان داده است كشورها، مناطق و شهرهای مختلف چه واكنشی به قرنطینه ویروس كرونا نشان داده اند. درهمین راستا گوگل مشغول انتشار جریانی ممتد از اطلاعات در فضای آنلاین و مقایسه آن با اطلاعات جمع آوری شده پیش از پاندمیك ویروس كرونا است.
اطلاعات گوگل مربوط به ۱۳۱ كشور است و حتی ترددهای افراد به مغازه ها، پارك ها، محل كار، ایستگاه های حمل و نقل، داروخانه و دفاتر اداری را نشان داده است.
البته در این میان هیچ اطلاعاتی درباره چین وجود ندارد كه دلیل آن ممنوعیت فعالیت گوگل در این كشور است. اطلاعات مربوط به خارج از چین مناطقی كه به شدت درگیر شیوع كرونا هستند همچون لمباردی (شمال ایتالیا)، اسپانیا، نیویورك و لندن نشان می دهند تردد عموم مردم به میزان زیادی كاهش یافته است. فعالیتهای خرده فروشی و تفریحی در منطقه لمباردی تا ۹۵ درصد كاهش یافته و تردد به پارك ها در مادرید هم ۹۲ درصد كمتر شده است. در این دو منطقه در كل ۱۲ هزار نفر قربانی ویروس كرونا شده اند.
در لندن و نیویورك هم كه مركز شیوع این ویروس در كشورهای آمریكا و انگلیس به حساب می آیند، فعالیت و تردد به میزان زیادی كاهش یافته است. طبق اطلاعات گوگل عبور و مرور در لندن ۸۰ درصد كاهش یافته است. تردد ساكنان نیویورك به سوپرماركت ها هم ۳۲ درصد كمتر شده است.
تحلیل های گوگل از موقعیت مكانی كاربران، بزرگترین مخزن اطلاعاتی را برای مقامات بهداشت عمومی فراهم نموده تا پیروی شهروندان از قوانین قرنطینه را ارزیابی كنند. فیسبوك هم مانند گوگل اطلاعات موقعیت مكانی كاربرانش را به اشتراك گذاشته است. البته این اطلاعات به صورت عمومی قابل دسترسی نیست.

1399/01/17
23:36:02
5.0 / 5
3312
تگهای خبر: آمریكا , آنلاین , گوگل
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
devsoft