در بحران كرونا

استفاده از برنامه ویدیو كنفرانس گوگل ۲۵ برابر شد

استفاده از برنامه ویدیو كنفرانس گوگل ۲۵ برابر شد

به گزارش توسعه نرم افزار گوگل اعلام نمود كه استفاده روزانه كاربران از اپلیكیشن ویدئو كنفرانس اختصاصی این شركت از زمان شیوع گسترده ویروس كرونا ۲۵ برابر شده است.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، همزمان با شیوع گسترده ویروس كرونا یا بیماری كووید-۱۹ خیلی از كشورهای جهان با بیان وضعیت اضطراری قرنطینه و محدودیت های جدی و سخت گیرانه برای رفت و آمد و تردد شهروندان در سطح شهر و كشور، از آنها درخواست كرده اند كه در خانه بمانند و تمامی كار و فعالیت های شغلی خویش را به صورت دوركاری با استفاده از كامپیوتر های شخصی خود در منزل انجام دهند. در همین بازه زمانی تمامی مدارس و دانشگاه ها هم در كشورهای درگیر كورونا تعطیل اعلام گردید و الان سیستم های آموزشی به صورت آنلاین و دورادور انجام می شود و معلمان و اساتید از دانش آموزان و دانشجویان خود خواسته اند تا با نصب نرم افزار و اپلیكیشن های مورد نیاز همچنان به تعامل و تدریس و آموزش ادامه داده و بدین ترتیب به آنها كمك كنند تا واحدهای درسی خویش را با موفقیت پشت سر بگذارند.
یكی از این نرم افزارهای پركاربرد و مورد استفاده توسط مدارس و دانشگاه های جهان، نرم افزار ویدئو كنفرانس توسعه داده شده توسط شركت گوگل تحت عنوان گوگل هنگ اوت میت (Google Hangouts Meet) است كه اخیرا این غول تكنولوژی اعلام نموده استفاده كاربران این برنامه از ژانویه ۲۰۲۰ یعنی شیوع گسترده ویروس كرونا و روی آوردن سیستم های آموزشی به تدریس آنلاین و از راه دور ۲۵ برابر شده است.
این شركت همینطور اعلام نموده كه استفاده روزانه كاربران از اپلیكیشن مذكور كه به كاربران امكان برگزاری ویدئو كنفرانس و یادگیری از راه دور را می دهد، به صورت روزانه همچنان در حال افزایش گزارش شده است.
این نرم افزار كه به صورت كاملا مجانی در اختیار كاربران قرار دارد، از زمان شروع گسترده ویروس كرونا و بحران و چالش های جدیدی كه برای سیستم های آموزشی در كشورهای مختلف به وجود آورده است تا حد زیادی به تداوم آموزش واحدهای درسی دانش آموزان و دانشجویان در كشور های مختلف كمك به سزایی كرده است.1399/01/13
21:29:06
5.0 / 5
3458
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
devsoft