معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات:

پذیرش محصولات قابل تجاری شدن در شورای پذیرش وزارت ارتباطات

پذیرش محصولات قابل تجاری شدن در شورای پذیرش وزارت ارتباطات

به گزارش توسعه نرم افزار ایسنا/كهگیلویه و بویراحمد معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات اظهار داشت: در شورای پذیرش وزارت ارتباطات كه زیر نظر معاون فناوری است محصولاتی كه قابلیت تجاری شدن داشته باشند پذیرش می شوند.


"ستار هاشمی" عصر دوشنبه هفتم بهمن ماه در نشست با گروه كامپیوتر و برق دانشگاه یاسوج اضافه كرد: مجموعه آپا در استان باید از ظرفیت حداكثری استفاده نماید و انتظار اینست همكاران نیز برای این مهم نقش ایفا كنند و آماده پشتیبانی از آپا استان هستیم.
وی اظهاركرد: امنیت سایبری (آپا) موضوعی حاكمیتی است كه هر ساله منابع خوبی نیز برای آن اختصاص می یابد.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات با اشاره به ارتباط مطلوب وزارت خانه با دانشگاه های كشور اشاره كرد: بعنوان نمونه می توان دانشگاه صنعتی شیراز را نام برد كه دارای ظرفیت خوبی در زمینه معماری سازمانی وجود دارد و وزارت خانه با این دانشگاه قرارداد همكاری امضا كرد و وزارت خانه از كار این دانشگاه رضایت دارد.
هاشمی اشاره كرد: شركت دانش بنیانی در یاسوج وجود دارد كه محصول آن در زیرساخت انتقال استفاده می شود و با صحبتی كه با معاون رئیس جمهور داشته ام پشتیبانی از این شركت در اولویت قرار گرفت.
وی افزود: در شورای پذیرش وزارت ارتباطات كه زیر نظر معاون فناوری است محصولاتی كه قابلیت تجاری شدن داشته باشند پذیرش می شوند و اگر از استان طرح و محصولی به این شورا ارائه شود، به صورت ویژه بررسی خواهد شد.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات با اشاره به دیگر شیوه های حمایت وزارتخانه عنوان كرد: طرح نوآفرین وظیفه پشتیبانی از كسب و كارهای نوپا(كمتر از سه سال ) را دارد و حمایت های خوب و مطلوبی از طرح ها می شود.
هاشمی با اشاره به اینكه فاصله دانشگاه و صنعت یكی از اشكالات كشور است، اشاره كرد: ارتباط با حوزه كاربرد دانشگاه ها وضعیت مطلوبی ندارد كه باید برای آن چاره اندیشی جدی شود.
وی طرح فرصت مطالعاتی صنعتی را مهم دانست و اظهاركرد: وجود این فرصت ها برای اساتید انگیزه مطلوبی را برای آنها فراهم نموده تا همكاری مطلوبی بین دانشگاه و صنعت شكل بگیرد.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات بیان كرد: دانشگاهیان مسایل و مشكلات زیادی را حل كرده اند و لازم است فعالیت بیشتری جهت نزدیك شدن دانشگاه و صنعت صورت گیرد.
هاشمی با تقدیر از كارهای رئیس دانشگاه یاسوج اظهار داشت: توانمندی دكتر عریان در زمینه علم و فناوری موجب رشد دانشگاه و كسب رتبه های خوب و مطلوب در رنكینگ های داخلی و بین المللی شده است.همچنین احمد عریان، رئیس دانشگاه یاسوج با تشكر از دكتر هاشمی معاون وزیر برای حضور در دانشگاه و جلسه با اعضای هیئت علمی گروه كامپیوتر اظهار داشت: دانشگاه یاسوج دارای اساتید جوان و با انگیزه ای خصوصاً در حوزه كامپیوتر و it است و دستاوردهای خوبی نیز داشته اند.
وی اضافه كرد: آقای دكتر هاشمی كه از فرزندان این استان است الگوی خوبی برای جوانان و دانشجویان بوده و می تواند مشوق خوبی برای آنها باشد.
عریان اظهاركرد: این آمادگی وجود دارد كه جلسه ای در آینده نزدیك با دانشجویان برای آقای دكتر هاشمی تشكیل گردد تا دانشجویان بتوانند از تجارب این مدیر هم استانی بهره ببرند.
رئیس دانشگاه یاسوج اشاره كرد: امیدواریم این جلسه فتح بابی برای همكاریهای بیشتر و گسترده تر در آینده باشد.
عریان با اشاره به اینكه گروه كامپیوتر دانشگاه یاسوج از پتانسیل و توانمندی های خوبی برخوردار است، اشاره كرد: اولویت های وزارت ارتباطات برای كارهای پژوهشی اعلام گردد تا برمبنای آن، همكاری ها نیز بیشتر شود.
به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از روابط عمومی دانشگاه یاسوج، وی بیان كرد: از آقای هاشمی تقاضا داریم برای ایجاد مركز تحقیقات نوین در دانشگاه یاسوج همكاری كنند. برای توسعه همكاری آقای دكتر رحیم زاده از اساتید گروه كامپیوتر بعنوان رابط بین دانشگاه یاسوج و وزارت ارتباطات معرفی می شود.
گفتنی است كه در این جلسه اساتید گروه كامپیوتر و it دانشگاه یاسوج به بحث و تبادل نظر با معاون وزیر پیرامون راه های همكاری، اولویت های پژوهشی، آپا و... پرداختند.1398/11/08
20:44:14
5.0 / 5
4703
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
devsoft