به زودی

ارز دیجیتالی چینی هم می آید

ارز دیجیتالی چینی هم می آید

توسعه نرم افزار: چین از عرضه قریب الوقوع ارز دیجیتالی خود آگاهی داد.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از شین هوا، بانك مركزی چین در اطلاعیه ای اعلام نمود كه بخش زیادی از كارهای مربوط به توسعه ارز دیجیتالی این كشور تكمیل شده است و تابحال مراحل طراحی سطح بالای ارز، فرمول بندی استانداردهای ضروری، امور تحقیق و توسعه و تست ارز دیجیتالی در بستر آزمایشی انجام شده است.
قبل تر نیز رسانه خبری " سای جینگ" چین اعلام نموده بود مراحل آزمایشی ارز دیجیتالی چین در مناطقی از این كشور نظیر شنژن و سوژو انجام شده است.
بانك مركزی چین هم چنین اعلام نموده است كه می خواهد حجم وجه نقد موجود در جامعه را محدود كند. دولت هم اكنون اقدامات آزمایشی برای محدود ساختن عرضه ارز فیزیكی را اغاز كرده است. بگفته خبرگزاری دولتی چین، زمانی كه نگرانی های مربوط به حوزه پولشویی و تامین مالی تروریسم با استفاده از ارزهای دیجیتالی رفع گردد، این ارزها مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
مو چانگ چون، مدیر بخش تحقیقات ارزهای دیجیتالی در بانك مركزی چین در یك كنفرانس در شهر سنگاپور اظهار داشت: باید اول به نگرانی های موجود درباب استفاده مجرمانه از ارزهای دیجتالی پاسخ دهیم. می دانیم كه برای مردم استفاده از پول كاغذی محبوب تر است، چون فكر می كنند تراكنش هایشان زیر نظر دولت نخواهد بود اما در تلاشیم به مردم این اطمینان را بدهیم كه می توانند با خیالی آسوده به استفاده از ارزهای دیجیتالی بپردازند.
قبل تر دولت چین اعلام نموده بود كه احیانا شبكه گسترده مبتنی بر فناوری بلاك چین در این كشور تا ماه آوریل راه اندازی خواهد شد.
هم اكنون شركت های بزرگ فناوری و ارتباطی چین نظیر چاینا موبیل، چاینا یونیون پی و بانك بازرگانی چین در حال همكاری با بانك مركزی برای توسعه و عرضه ارز دیجیتالی این كشور هستند.
چین احیانا اولین اقتصاد بزرگ جهان خواهد بود كه ارزی دیجتالی را عرضه می كند. بانك مركزی اروپا اعلام نموده است كه كار راه اندازی ارز دیجیتالی منطقه یورو در مرحله مقدماتی قرار دارد و بانك مركزی آمریكا نیز اعلام نموده است فعلا نیازی به راه اندازی ارز دیجیتالی نمی بیند.
منبع:

1398/10/22
15:53:42
5.0 / 5
3990
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
devsoft