توسط سازمان فناوری اعلام شد؛

جزئیات اعطای وام 500 میلیونی به کسب وکارهای اقتصاد دیجیتال

جزئیات اعطای وام 500 میلیونی به کسب وکارهای اقتصاد دیجیتال

توسعه نرم افزار: مدیر کل پایش، ممیزی و نظارت از شروع ثبت نام اعطای وام به کسب و کارهای فعال در عرصه اقتصاد دیجیتال توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران آگاهی داد.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهدی مظفری با بیان این مهم که اعطای وام برمبنای تبصره ۱۸ بخشنامه «حمایت از سکوها و کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال» صورت می گیرد، درباب جزییات بیشتر این خبر اظهار داشت: این وام به دسته ای از کسب و کارهای حقیقی، حقوقی و صنفی تعلق می گیرد که دارای حداقل سه ماه سابقه فعالیت در حوزه فروش کالا و یا ارائه خدمات بر روی سکوهای مشمول هستند. به گفته ی ایشان، این سکوها شامل: ایتا، روبیکا، سروش پلاس، شیپور، کسبینو، آی گپ و بله می شود.
وی با اشاره به وجود دسته بندی در این تسهیلات اضافه کرد: سقف این تسهیلات مبلغ پنج میلیاردریال برای کسب و کارهای حقوقی، سه میلیاردریال برای کسب وکارهای صنفی و ۲ میلیاردریال برای کسب و کارهای حقیقی است. نرخ سود آن ۱۵/۳۳ درصد، دارای شش ماه تا یک سال تنفس و بازپرداخت سه ساله است.
مدیر کل پایش، ممیزی و نظارت، درباب چگونگی پروسه ثبت درخواست وام بیان داشت: متقاضیان برای دریافت این تسهیلات می توانند با مراجعه به سامانه ۱۶۴۹ به آدرس https: //۱۶۴۹.ir، «شیوه نامه اعطای تسهیلات به کسب و کارهای حوزه اقتصاد دیجیتال» را مطالعه کنند. بعد از ارسال فرم، بارگذاری مدارک و انجام ارزیابی اولیه توسط کارشناسان، درخواست به ادارات کل ارتباطات استانی موردنظر ارسال می شود و بعد از مشخص شدن نتیجه نهایی، به بانک عامل جهت پرداخت، ارسال خواهد شد.
گفتنی است، کوتاه شدن زمان بررسی، اجرا و تصویب این وام نسبت به دوره های گذشته، اصلی ترین مزیت آن نسبت به دوره های گذشته است. بطوریکه قبل از این، ۲ ماه الی ۷۵ روز زمان لازم بود تا وام تصویب شده به بانک عامل برسد. اما در وضعیت فعلی، این زمان حداکثر به یک ماه کم شده است.


منبع:

1403/02/19
10:00:04
5.0 / 5
168
تگهای خبر: حقوق , خدمات , دیجیتال , فناوری
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
devsoft