برطرف شدن مشکل امنیتی خطرناک در چت جی پی تی

برطرف شدن مشکل امنیتی خطرناک در چت جی پی تی

به گزارش توسعه نرم افزار، شرکت اوپن ای آی مالک ابزار گپ هوش مصنوعی چت جی پی تی، روز گذشته از مرتفع ساختن یک نقص امنیتی اطلاع داد که سبب می شد گروه اندکی از کاربران بتوانند تاریخچه چت دیگران را ببینند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از رویترز، نقص امنیتی مذکور سبب به خطر افتادن حریم شخصی دیگر کاربران شده و سبب می شد تاریخچه چت هر کاربر با دیگر افراد از راه ربات گفتگوی هوشمند چت جی پی تی در دسترس و قابل بررسی و مشاهده باشد.
تلاش برای مرتفع ساختن این نقص سبب شد کاربران نتوانند از ساعت یک صبح تا ۱۰ صبح به سابقه گپ های خود با ربات هوش مصنوعی مذکور دسترسی داشته باشند.
ChatGPT پس از طریق اندازی در اواخر سال گذشته، نرخ رشد سریعی را تجربه کرد، چونکه مردم در سرتاسر جهان از این ربات گفتگو محور برای خلق همه چیز از شعر و رمان گرفته تا جوک و فیلمنامه استفاده می نمایند.
تازه ترین نسخه این برنامه هوش مصنوعی معروف به GPT-۴ هفته گذشته در دسترس علاقمندان قرار گرفت. مایکروسافت با خرید شرکت اوپن ای آی نشان داده که می خواهد سرمایه گذاری جدی در این حوزه انجام دهد. ادغام امکانات GPT-۴ در موتور جستجوی بینگ مایکروسافت همچون برنامه های این شرکت است.


منبع:

1402/01/09
09:18:21
5.0 / 5
208
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
devsoft