كمیسیون اروپا به دنبال تصویب قانون ممنوعیت فعالیت هوآوی

كمیسیون اروپا به دنبال تصویب قانون ممنوعیت فعالیت هوآوی

به گزارش توسعه نرم افزار كمیسیون اروپا درحال بررسی قانونی برای ممنوعیت فعالیت شركت چینی هواوی به منظور برقراری و راه اندازی شبكه اینترنت ۵G در اروپاست.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش روزافزون محبوبیت تكنولوژی های جدید و گسترش تلاش و فعالیت شركت های مختلف تكنولوژی و اپراتورهای بین المللی برای برقراری و توسعه زیرساخت های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G، می توان اظهار داشت كه یك ماراتن و رقابت تنگاتنگ میان این غول های تكنولوژی درگرفته است و هر یك از آنها در تلاشند اولین اپراتور و شركت مخابراتی باشند كه امكان دسترسی و بهره برداری از جدیدترین نسل اینترنت را در اختیار كاربرانشان قرار می دهند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی عرضه می شود.
هواوی كه بزرگترین تولیدكننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه كننده موبایل در جهان به حساب می آید، در طول یك سال اخیر از جانب دولت ترامپ، رئیس جمهوری آمریكا و خیلی از كشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و خیلی از این كشورها شامل آمریكا، كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و بعضی از كشورهای اروپایی استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شركت چینی را تحت تأثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین و نقض حریم خصوصی كاربران، ممنوع اعلام نموده اند.
حالا به نظر می آید كه كمیسیون اروپا درحال بررسی قانون ممنوعیت استفاده از تجهیزات شركت چینی هواوی در زیرساخت های اینترنتی و مخابراتی در اروپاست و این بدان معناست كه فعالیت های مخابراتی و اینترنتی شركت چینی هواوی در كشورهای عضو اتحادیه اروپا بزودی و در آینده ای نزدیك ممنوع و متوقف اعلام خواهد شد و این غول تكنولوژی چینی با مشكلات عدیده ای در این زمینه روبرو خواهد شد.
طبق گزارش وب سایت the verge، ماجرا از اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی شروع شد كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا اعلام نمود كه گوشیهای هوشمند ساخت شركت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریكایی جاسوسی می كنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا ضد ایالات متحده از آنها استفاده نماید.
این شركت چینی به جرم جاسوسی از راه تجهیزات مخابراتی و همینطور تحویل اطلاعات كاربران به دولت چین و همكاری با آن متهم شده است و با اینكه بارها تمامی این اتهامات را رد و تكذیب كرده است، بازهم با مشكلات و چالش های امنیتی فراوانی در كشورهای مختلف جهان روبرو شده است.
این طور كه به نظر می آید تلاش دولت آمریكا برای متقاعد كردن سایر كشورهای مختلف، به ثمر نشسته است و حالا هواوی با مشكل ممنوعیت فعالیت در اروپا روبرو شده است.

مترجم: شیما قاسمی
دبیر خبر: متین كاكویی


1397/11/17
17:02:18
5.0 / 5
4329
تگهای خبر: آمریكا , اینترنت , توسعه , شبكه
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
devsoft