توئیتر اعلام كرد؛

هك بی سابقه توئیتر با مهندسی اجتماعی رخ داد

هك بی سابقه توئیتر با مهندسی اجتماعی رخ داد

به گزارش توسعه نرم افزار به دنبال هك شدن حساب های كاربری ده ها چهره مشهور در توئیتر، این شركت در حساب پشتیبان خود در این شبكه اجتماعی توضیحاتی را در این حوزه ارائه نمود.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از انگجت، صبح روز پنجشنبه به وقت تهران حساب های کاربری ده ها چهره مشهور در توئیتر مانند باراک اوباما، جو بایدن، الون ماسک، بیل گیتس و شرکت هایی مانند اپل و غیره هک شد.
هکرها با ارسال پیام هایی در حساب های هک شده از بخشندگی مالکان حساب های مذکور خبر دادند و به آنها وعده دادند بابت ارسال هر مقدار پول به یک حساب بیت کوین مشخص دوبرابر آنرا به حساب فرد ارسال کننده واریز می کنند.
این پیام های فریبنده برخی کاربران تویئتر را فریب داد و هکرها بدین شیوه توانستند حدود صدهزار دلار به جیب بزنند. بررسی توئیتر در این حوزه نشان داد هکرها با مهندسی اجتماعی توانستند به برخی ابزار و سیستم های داخلی شرکت توئیتر دسترسی یابند و از آنها برای نفوذ به حساب های کاربری اشخاص مشهور استفاده کنند.
توئیتر اذعان کرده که این شیوه منجر به هک خیلی از حساب های کاربری مشهور و تأیید شده در این شبکه اجتماعی شده و این شرکت در حال بررسی مبحث برای پیشگیری از تکرار آن است. این شرکت برای پیشگیری از خرابکاری بیشتر امکان ارسال توئیت از راه حساب های کاربری تأیید شده را به صورت موقت مسدود کرد.
بر اساس گزارش برخی منابع خبری هکری با اسم مستعار کیرک، به دنبال فروش اطلاعاتی است که در جریان این حمله هکری به دست آمده و وی از همکاری یک کارمند توئیتر هم برخوردار بوده است. آگاهانه یا ناآگاهانه بودن این همکاری هنوز مشخص نمی باشد.

1399/04/27
12:12:36
5.0 / 5
2664
تگهای خبر: سیستم , شبكه , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
devsoft